Sobota 26. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner zeka 970 OK

Zásah hasičů u nehody nákladního automobilu

Dne 11. března v 11:18 hodin byla na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášena dopravní nehoda nákladního vozidla nedaleko obce Sýkořice na Rakovnicku.

Dne 11. března v 11:18 hodin byla na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášena dopravní nehoda nákladního vozidla nedaleko obce Sýkořice na Rakovnicku.

Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Stochov s jedním zásahovým automobilem.

Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu nákladního vozidla značky Mercedes Benz Actros, které převáží kamení. Vozidlo z dosud nezjištěných příčin sjelo do lesa, kde čelně narazilo do kmene stromu.

Ve vozidle se nacházel pouze řidič vozidla, který neutrpěl žádná zranění. Dále zásahová jednotka hasičů na místě nehody zjistila, že z vozidla uniklo cca 150 litrů motorové nafty do půdy v chráněné krajinné oblasti. Proto velitel zásahu nechal na místo události povolat posilovou jednotku podnikových hasičů z Dekonty a zástupce pro životní prostředí.

Hasiči pomocí řetězové motorové pily provedli rozřezání několika stromů, které bránily vyproštění nákladního vozidla z lesního porostu. Pomocí sorbčních prostředků byly zlikvidovány vyteklé provozní náplně. Vozidlo bylo vyproštěno soukromou odtahovou službou a místo nehody bylo předáno jednotce podnikových hasičů z Dekonty, ta provedla konečnou dekontaminaci půdy a jednotka hasičů ze Stochova se vrátila ve 13:47 hodin zpět na základnu.

Info: Lukáš Vejvar
Oddělení ZPP Kladno

-kow-

Sdílet
Banner Stimax.cz 970