Úterý 29. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK

Požár nákladních vozidel v Chodově

V neděli 8. března, byl vyhlášen v 19:14 hodin poplach, jednotkám v prvním stupni požárního poplachového plánu na požár v ulici Horní v severočeském Chodově.

V neděli 8. března, byl vyhlášen v 19:14 hodin poplach, jednotkám v prvním stupni požárního poplachového plánu na požár v ulici Horní v severočeském Chodově. Vyrozumívací zpráva pro místní jednotku ze systému Kanga obsahuje text, kde je uvedeno, že směrem na Chranišov u čerpací stanice hoří kamion.

Na místo zásahu je KOPISem vyslána jednotka SDH Chodov s vozidlem CAS 24 T815 TERRNo1, jednotka HZSp Sokolovská uhelná (SUAS) s vozidlem CAS 20 T815 TERRNo1 Portugal a jednotka HZS ze stanice Sokolov s vozidlem CAS 24 Scania P340. O události je informována Policie ČR a vyšetřovatel požárů HZS územního odboru Sokolov.

Při příjezdu k areálu bývalé „cihelny“ je jasné, že hoří ne jeden, ale dva kamiony s návěsem. Na místě se již nacházela hlídka MěP Chodov, která směřuje jednotky hasičů k místu zásahu a překvapivě i štáb televize Prima. Naše zásahové družstvo, aby se dostalo přímo k požáru, musí odstranit zámek na vstupní bráně do areálu a dojíždí do bezpečné vzdálenosti od požáru.

Velitel nařizuje zásah v dýchací technice a zahájit hašení pomocí útočného proudu na těžkou pěnu od rozdělovače. Jednotka rozvinuje dopravní vedení a následně i útočné vedení a zahajuje hašení kabin kamionů, které jsou zasaženy požárem. Velitel zásahu mezitím provádí průzkum ohledně možného nákladu na připojených návěsech.

V tu dobu se na místo události dostavuje jednotka HZS podniku SUAS a dostává úkol od velitele zásahu rozvinout druhý útočný proud od rozdělovače a hasit druhý kamion. Velitel zásahu se dozvídá od zástupce majitele, který se mezitím dostavil na místo, že na ložné ploše uvedených návěsů, se žádný náklad nenachází.

Na místo se dostavuje profesionální jednotka ze Sokolova a její velitel si přebírá velení u zásahu. Pokračují hasební práce a osvětlování prostoru ze zásahových cisteren. Na místo přijíždí vyšetřovatel požárů ze Sokolova, který na místo žádá i krajského vyšetřovatele. Podle prostoru zasažených požárem, je pravděpodobné, že se bude jednat o úmyslné zapálení. Na místě zásahu, vyšetřovatelé HZS spolupracují z Policií ČR.

Požár je rychle lokalizován a likvidován. Jednotka HZSp SUAS a HZS stanice Sokolov odjíždějí na základnu. Jednotka SDH Chodov provádí nadále osvětlování pro potřeby vyšetřování a okolo půl jedenácté večerní se také vrací na základnu.

Vyšetřování požáru probíhá i následující den a předběžná škoda je stanovena na 3 miliony korun. Objasňování okolností požáru i nadále pokračuje. Na zásahu se podílela jednotka SDH Chodov 1+5, jednotka HZSp Sokolovská uhelná 1+5, jednotka HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov 1+3, vyšetřovatel požárů územního oboru Sokolov, vyšetřovatel požárů HZS Karlovarského kraje z krajského ředitelství, hlídka Policie ČR Chodov, Skupina kriminální policie a vyšetřování PČR, hlídka městské policie Chodov.

Ilustrační foto - Tatra JSDH Chodov

Info: Jiří Kott, JSDH Chodov

-kow-

Sdílet
Banner Recyklujte s hasiči 970