Neděle 20. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Probo

Ostravští hasiči čistili třemi metráky sorbentu důležitou silnici od nafty

Dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Fifejdy a Zábřeh zasahovaly v sobotu 14.3.2009 čtyři hodiny ve frekventované Slovenské ulici, kde se před šestou hodinou rannísrazil kamionu Man s osobním automobilem Škoda Superb.

Dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Fifejdy a Zábřeh zasahovaly v sobotu 14.3.2009 čtyři hodiny ve frekventované Slovenské ulici, kde se před šestou hodinou ranní po srážce kamionu Man s osobním automobilem Škoda Superb protrhla palivová nádrž kamionu a na silnici uniklo 150 litrů nafty. Hasiči spotřebovali na uniklé palivo 300 kg sorbentu.

Hasiči z Ostravy-Zábřehu museli na místo nehody přivézt speciální sorbentový kontejner. Úniku nafty z kamionu do kanalizace zabránili kanálovou ucpávkou. Slovenská ulice byla minimálně čtyři hodiny uzavřená. Sorbent, nasáklý naftou, uklidili pracovníci Ostravských komunikací a převezli na ekologickou likvidaci do ostravské odpadové firmy OZO.. O odtažení tahače a Superbu se postaraly specializované firmy, pro návěs (40 tun uhelného paliva v prachové podobě) přijel náhradní tahač. Hasiči u těchto prací asistovali.

Slovenská ulice byla za asistence hlídek Policie ČR uzavřena minimálně do půl jedenácté.

Info: por. Mgr. Petr Kůdela – tiskový mluvčíHZS Moravskoslezského kraje

-kaw-

Sdílet
Banner VIP: Devold 970x150 OK