Čtvrtek 26. listopadu 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Havířovští hasiči zachránili rybáře z bahna

Havířovským profesionálním hasičům a svému mobilnímu telefonu v kapse vděčí rybář za nedělní záchranu z bahna na okraji řeky Lučiny.

Havířovským profesionálním hasičům a svému mobilnímu telefonu v kapse vděčí rybář za nedělní záchranu z bahna na okraji řeky Lučiny.

Se zhruba pětatřicetiletým mužem se v neděli 15. 3. 2009 v poledne zřejmě utrhl nedaleko havířovského letního koupaliště (okres Karviná) podemletý břeh řeky Lučiny, odkud lovil ryby. Muž zapadl do bahna až po pás a nedokázal se vlastními silami dostat z lepivého vězení na pevnou půdu pod nohama. Proto zavolal o pomoc na tísňovou linku hasičů, a to mobilem, který měl naštěstí u sebe.

Operační středisko hasičů ihned vyslalo k Lučině jednotku Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Havířově. Hasiči našli přesné místo nedobrovolné bahenní lázně po časté telefonní komunikaci s mužem.

A vymysleli jednoduché řešení – k rybáři se dostanou po nastavovacím žebříku a s pomocí plachet. Protože muž měl opasek, vytáhli jej z mastné bryndy právě za něj. Po něm ještě hasiči vysvobodili jeho gumové holínky. Samotná záchrana mohla trvat maximálně pět minut.

Rybář dostal od hasičů deku a mohl se přezout do tenisek. Protože jeho bydliště bylo ve směru jízdy hasičů na jejich stanici, dovezli jej až do tepla domova. Možná ještě stihl nedělní oběd…

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje

Sdílet