Sobota 26. května 2018, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner agro OK

Na D35 havaroval autobus, zraněno bylo celkem 24 lidí. Čtyři osoby hasiči vyprostili

V pondělí 19. června 2017 byla v 9:13 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda autobusu na D35 na 250. km z Litovle ve směru na Olomouc (nedaleko obce Unčovice).

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Litovle a z Olomouce a dobrovolní hasiči z Mohelnice, Loštic a Senice na Hané. Hasiči po příjezdu zjistili, že autobus sjel do příkopu. Byl nakloněný na stranu, proto ho bylo potřeba stabilizovat proti dalšímu pohybu nastavovacími žebříky.

Při nehodě bylo celkem zraněno 24 osob, čtyři z nich museli hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení z autobusu vyprostit. Jednotky dále zajistili vozidlo proti vzniku požáru, spolupracovali se zdravotnickou záchrannou službou při ošetřování zraněných a s Policií ČR při vyšetřování nehody.

Pro nezraněné cestující přijel evakuační autobus Hasičského záchranného sboru, který je převezl na požární stanici v Olomouci, kde o ně bude postaráno do doby, než přijede náhradní vozidlo. Na stanici přijel také psycholog HZS Olomouckého kraje.

V havarovaném autobuse cestovalo celkem 48 cestujících a 2 řidiči. Dálnice je v místě nehody neprůjezdná a po dobu vyšetřování bude uzavřena (odhad asi do 13:00 hodin).

Po příjezdu odtahové služby hasiči pomohli autobus naložit. Na místě zůstalo několik poškozených stromů, které hasiči pokáceli a uklidili mimo komunikaci. Z havarovaného autobusu neunikly žádné provozní kapaliny.

Všechny jednotky hasičů se vrátily zpět na své základny.

Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet
Banner Prabos 970 OK