Středa 25. listopadu 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pomoc hasičů po velmi těžké nehodě na železnici ve Starém Městě

Dne 16. 3. 2009 ve 20:05 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po těžké nehodě na železnici ve Starém Městě. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozem a jednotka drážních hasičů z Přerova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k těžké dopravní nehodě mezi osobním autem zn. Renault Mégane a motorovou lokomotivou.

Řidič vjel na nechráněný železniční přejezd v době, kdy se od Uherského Hradiště blížila souprava spojených dvou motorových lokomotiv. Po těžkém nárazu tlačila lokomotiva auto asi 200 metrů po kolejích. Při nehodě došlo ke dvěma těžkým zraněním staršího manželského páru.

Jako první na místo přijela hlídka Městské policie Staré Město. Strážník počkal na dojezd prvního sanitního vozu a společně se zdravotníky pomohl vytáhnout zraněnou spolujezdkyni.

Hasiči dorazili o pár minut později a okamžitě se zapojili do záchranných prací. Na hasiče čekalo náročné vyprošťování. Muž byl ve vraku značně zaklíněn a zdemolovaná karoserie se omotala kolem jeho těla. Hasiči museli použít speciální vyprošťovací a hydraulické zařízení, kterým se podařilo postupně vrak rozstříhat a uvolnit sevření. Po vyproštění byl přenesen do druhého vozu zdravotnické záchranné služby.

Hasiči zajistili vrak vozu i obě lokomotivy proti případnému úniku provozních kapalin a požáru. Po příjezdu drážních hasičů bylo místo předáno k dalšímu opatření. Zdravotníci dál v sanitních vozech zajišťovali zachování základních životních funkcí pacientů a po vice něž půlhodině je odvezli do nemocnice k další nezbytné péči.

Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla zcela zastavena doprava na železniční trati mezi Starým Městem a Uherským Hradištěm. Odstraňování následků trvalo do pozdních nočních hodin.mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-swo-

Sdílet