Sobota 26. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK

V sobotu bude v Ostravě-Porubě mezinárodní výstava papírových modelů aut, zaměřená na záchranáře

Návštěva několika stovek modelářů a jejich příznivců z České republiky, Slovenska a Polska se očekává namezinárodní výstavě papírových modelů vozidel Papírshow 2009, nazvané letos „Záchranáři 112". Jubilejní pátý ročník každoročně vyhledávané akce se koná v sobotu 21. března 2009 v Ostravě-Porubě – jako obvykle v prostorách Základní školy Čkalovova 942.

Návštěva několika stovek modelářů a jejich příznivců z České republiky, Slovenska a Polska se očekává na mezinárodní výstavě papírových modelů vozidel Papírshow 2009, nazvané letos „Záchranáři 112". Jubilejní pátý ročník každoročně vyhledávané akce se koná v sobotu 21. března 2009 v Ostravě-Porubě – jako obvykle v prostorách Základní školy Čkalovova 942.

Mezi několika stovkami umně zpracovaných papírových modelů tedy rozhodně nebudou chybět desítky vozidel Integrovaného záchranného systému, hasičské stříkačky, plošiny, žebříky, policejní auta a také sanitky v nejrůznějších měřítcích ke skutečným vozům. Součástí bude také prodej modelů hasičských vozů, pohlednic, kalendářů, pexes a dalších upomínkových předmětů se záchranářskou tematikou. Profesionální hasiči ze stanice HZS MSK v Ostravě-Porubě zde během dopoledne představí automobilový žebřík AZ 30.

Pro zájemce je připravena skupinová prohlídka hasičské stanice Ostrava-Fifejdy. Součástí výstavy, která se koná v sobotu od 9:00 do 14:00 hodin, je setkání autorů a modelářů z celé ČR a také několik soutěží. Připravena je soutěž o nejlepší papírový model ve čtyřech věkových a šesti oborových kategoriích, včetně diváckého hodnocení. Modeláři, kteří se chtějí zapojit do soutěží, mohou přinést své exponáty již v pátek 20. března od 16:00 do 21:00 hodin.

Akci organizuje YMCA Ostrava a CPM o.s. (Centrum papírových modelů ČR), poslední tři roky pomáhá také Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje. Zastoupeni zde budou modeláři z celé ČR, modelářské kluby přijedou například z Prahy, Brna, Neratovic, Olomouce, Strakonic, z Polska a Slovenska.

Vstupenka pro dospělé na mezinárodní výstavu stojí 20 Kč, pro děti 10 Kč. Rodinné vstupné je za 50 korun. Zdarma mohou vstoupit všichni vystavovatelé a soutěžící, členové CPM a vedoucí klubů.

Místo konání: Budova ZŠ Čkalovova 942 stojí mezi v Ostravě-Porubě mezi Opavskou ulicí a spodní částí Hlavní třídy, tedy nedaleko od Okresního soudu v Ostravě.

por. Mgr. Petr Kůdela – tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje

-kaw- 

Sdílet
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK