Úterý 29. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Dobráci sk

Rozsáhlý požár jeepu v těžko přístupném terénu

V pátek 20. března v 11:33 hodin byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen požár osobního vozidla s vlekem pro převoz koní na louce u bývalého statku v obci Bojov, okres Praha-západ. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Řevnice s cisternou a posilové jednotky dobrovolných hasičů z Mníšku pod Brdy a Čisovic celkem se dvěma cisternami.

V pátek 20. března v 11:33 hodin byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen požár osobního vozidla s vlekem pro převoz koní na louce u bývalého statku v obci Bojov, okres Praha-západ.

Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Řevnice s cisternou a posilové jednotky dobrovolných hasičů z Mníšku pod Brdy a Čisovic celkem se dvěma cisternami.

Již cestou k zásahu byl vidět obrovský černý kouř. Hasiči se svými těžkými cisternami s těží vyjeli mokrou cestou na přilehlý kopec, kde hořelo osobní vozidlo. První zásahová jednotka hasičů přijela na místo události v 11:54 hodin. Vizuálním průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár osobního vozidla značky Ford Explorer. Vozidlo bylo ve čtvrté fázi hoření, tedy dohořívalo.

Majitel vozidla stačil v době požáru odpojit vlek pro převoz koní. Hasiči v dýchací technice nasadili na likvidaci požáru jeden vysokotlaký proud, kterým požár v 11:58 hodin dostali pod kontrolu a ve 12:25 hodin zlikvidovali.

Mobilní požární technika měla problémy odjet z místa zásahu. V těžkém podmáčeném terénu nebyla možnost na louce se s vozidly otočit, proto musel hasičům přijet na pomoc traktor.

Místo požáru bylo ohledáno vyšetřovatelem hasičů. Ten určil jako příčinu vzniku požáru technickou závadu v motorovém prostoru. Škoda byla majitelem vozidla vyčíslena na 65 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 200 tisíc korun.

Lukáš Vejvar
Oddělení ZPP Kladno-swo-

Sdílet
Banner zeka 970 OK