Sobota 26. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Dobráci sk

V osobním vozidle zůstal zaklíněný řidič

Hasiči z Králíků vyjížděli v pondělí 23. března v 6.24 hodin na silnici mezi Dolní Orlicí a Šanov. Řidič osobního vozidla Peugeot 406 tady narazil do stromu. Duchapřítomný řidič autobusu tuto událost ihned nahlásil hasičům, kteří na místo přijeli do dvou minut. Ihned po příjezdu hasiči začali vyprošťovat zaklíněnou osobu.

Dne 21. března 2009 ve 14.57 hodin vyjížděli profesionální hasiči z Litomyšle a dále dobrovolní hasiči z Čisté, Nedošína-Litomyšle a Dolního Újezdu k požáru chatky v Litomyšli, místní části Nedošín. Požárem byla zasažena střešní konstrukce chatky a dřevěné obložení podhledu.

Díky včasnému zpozorování majiteli objektu a jejich bezprostřednímu zásahu pomocí PHP a zahradní hadice a dále následnému rychlému zásahu se požár podařilo zlikvidovat ještě dříve, než stačil zachvátit celou střechu. Zásah se obešel bez zranění. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Uchránit se okamžitým zásahem podařilo hodnoty za sto tisíc korun. Příčinou vzniku požáru bylo vznícení dřevěných konstrukcí, které byly v těsné blízkosti nesprávně provedeného komína.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Ústí nad Orlicí

V sobotu 21. března v 15.10 hodin vyjížděly jednotky hasičů z Vysokého Mýta, Chocně a Brandýsa nad Orlicí k požáru osobního vozidla v Chocni. Automobil Seat Toledo hořel v jedné z garáží. Hasiči ihned po příjezdu začali likvidovat plameny, které zachvátily celý automobil. Plameny hasiči zkrotili v 15.27 a zcela je zlikvidovali v 15.38 hodin. Automobil byl těsně před požárem napojen na nabíječku. Ta byla také příčinou vzniku požáru. Škoda byla vyčíslena předběžně na 250 tisíc korun (50 tisíc korun je škoda na automobilu, 50 tisíc korun je škoda na skladovaných věcech v garáži a 150 tisíc korun je škoda na samotné garáži).

Hasiči z Králíků vyjížděli v pondělí 23. března v 6.24 hodin na silnici mezi Dolní Orlicí a Šanov. Řidič osobního vozidla Peugeot 406 tady narazil do stromu. Duchapřítomný řidič autobusu tuto událost ihned nahlásil hasičům, kteří na místo přijeli do dvou minut. Ihned po příjezdu hasiči začali vyprošťovat zaklíněnou osobu. Použili k tomu jak hydraulické nůžky, rozpínáky, tak i řetězy. Podle velitele zásahu bylo vyproštění velmi náročné a trvalo přibližně 30 minut. Řidič měl totiž na sobě přimáčknutou palubní desku i dveře. Zraněný muž byl předán zdravotníkům a hasiči dále zajistili místo nehody proti požáru i úniku provozních náplní.


por. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje


-swo-

Sdílet
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK