Sobota 19. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK

AKTUÁLNĚ: Hasiči zasypávají kilometry uniklé nafty

Dnes v 9 hodin byla na operační středisko HZS Libereckého kraje ohlášena žádost o pomoc při zasypání ropné skvrny na silnici č. I/35 v liberecké části Bedřichova ve směru na Chrastavu. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče ze stanice Liberec a další dobrovolné jednotky požární ochrany.

Dnes v 9 hodin byla na operační středisko HZS Libereckého kraje ohlášena žádost o pomoc při zasypání ropné skvrny na silnici č. I/35 v liberecké části Bedřichovka ve směru na Chrastavu. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče ze stanice Liberec a další dobrovolné jednotky požární ochrany.

Hasiči na místě zjistili, že ropná látka se táhne od čerpací stanice v liberecké části Růžodol po komunikaci č. I/35 ve směru na Chrastavu a pokračuje na komunikaci č. I/13 až k čerpací stanici v Rynolticích. Momentálně celkem 9 jednotek požární ochrany zasypává sorbentem naftu rozlitou v jednom jízdním pruhu z Liberce až do Rynoltic. Na místě jsou také policisté, kteří řídí dopravu, dělají uzavírky a v nebezpečných místech odklánějí dopravu z rychlostní komunikace po objízdných trasách. O úklid se starají rovněž správci a údržba komunikací.

Žádáme řidiče, aby v tomto úseku projížděli s maximální opatrností, dodržovali pokynů policistů i hasičů a používali objízdné trasy v zatím nezabezpečených úsecích.


Info: HZS Libereckého kraje

-wap-

Sdílet
Banner Recyklujte s hasiči 970