Čtvrtek 26. listopadu 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pět nehod během dopoledne

U pěti dopravních nehod zasahovali v úterý 24. března 2009 dopoledne profesionální hasiči v Plzeňském kraji. Nehody souvisely nejčastěji se ztíženými povětrnostními podmínkami.

U pěti dopravních nehod zasahovali v úterý 24. března 2009 dopoledne profesionální hasiči v Plzeňském kraji. Nehody souvisely nejčastěji se ztíženými povětrnostními podmínkami.

Krátce po šesté hodině ráno havaroval v Chodském Újezdě na Tachovsku popelářský vůz. Auto zůstalo po nehodě na boku, ale naštěstí nebyl nikdo zraněn. Na místo byl kvůli kluzké vozovce povolán také posypový vůz. Z havarovaného automobilu neunikaly žádné provozní kapaliny. Majitel si zařídil jeřáb k vyzvednutí vozu a odtah.

Za špatných povětrnostních podmínek vyjížděli v 8.48 hodin hasiči ze stanice Staňkov k nehodě jednoho osobního vozu u Mířkova na Domažlicku. Při příjezdu na místo měla již ZZS v péči jednu zraněnou osobu, kterou odvezla k ošetření. Jednotka zajistila vozidlo proti požáru a po příjezdu PČR předala událost.

Krátce po deváté hodině ráno byla ohlášena další nehoda na Domažlicku, tentokrát u Staňkova, kde zasahovala JSDH Holýšov. Řidič s vozidlem sjel mimo komunikaci a zůstal v příkopu. Hasiči z vozidla vyprostili jednu zraněnou osobu a předali do péče ZZS.

Dvacet minut po deváté hodině ráno vyjížděli také hasiči ze stanice Klatovy. U Dehtína havarovala dvě osobní vozidla a do nich narazilo dodávkové auto České pošty. Havarovaný Opel Astra skončil mimo vozovku, další dvě vozidla, BMW a dodávka zůstala na vozovce. Z Opelu pomohli hasiči spolujezdkyni vystoupit ven a předali ji do péče ZZS. U BMW se po nehodě poškodil motor a na komunikaci unikly provozní kapaliny. Po odstranění úniku hasiči pomohli s naložením vozidel na odtahovou službu.

Další osobní auto havarovalo v deset hodin ráno opět na Klatovsku. Vozidlo zůstalo na střeše mimo vozovku u obce Velký Bor. Dvě osoby, které v automobilu cestovaly nebyly naštěstí zraněny. Hasiči převrátili auto na kola a odtah si zajistil majitel.


Info: por. Mgr. Alena Marešová
tisková mluvčí
HZS Plzeňského kraje

-wap-

Sdílet