Neděle 20. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Dobráci sk

Vítr vyvracel stromy a plechy na střeše

K odstraňování vyvrácených stromů i k zajištění střechy uvolněné poryvy větru dnes vyjížděli hasiči na několik míst Jihomoravského kra­je.

K odstraňování vyvrácených stromů i k zajištění střechy uvolněné poryvy větru dnes vyjížděli hasiči na několik míst Jihomoravského kraje.

K prvním zásahu hasiči vyjeli už v noci. Po 2. hodině zasahovali při uvolňování vozovky z Břeclavi do rakouského Reintalu. Ze silnice odstranili strom, který zatarasil celou šířku komunikace.

V Brně byli hasiči před 10. hodinou povoláni do Jiráskovy ulice, kde vítr uvolnil plechy na střeše domu. Protože v rozkopané ulici nebylo možné ustavit automobilový žebřík, hasiči na střechu pronikli pomocí lan a lezecké techniky. Po provizorním zajištění plechů majiteli budovy doporučili opravu střechy odbornou firmou.

Dopoledne hasiči také zasahovali v Jugoslávské ulici, kde chodce u tramvajové zastávky ohrožovaly větve prohnilého stromu. Nahnutý strom hasiči pokáceli, rozřezali a komunikaci uklidili.

Na Hodonínsku hasiči vyjížděli na silnici č. 55 u Petrova. Vyvrácený strom vozovku zablokoval v zatáčce. Při příjezdu hasičů už byl strom částečně odstraněn, na vozovce ale překážela velká větev.

Strom vyvrácený do poloviny vozovky hasiči odpoledne motorovou pilou rozřezali a uklidili ze silnice z Troubska do Omic na Brněnsku.

Na Blanensku hasiči odpoledne s motorovou pilou zasahovali na silnici ze Sloupu do Němčic. Vyvrácený strom tam zatarasil celou šířku vozovky.


Info: por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

-wap-

Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK