Úterý 29. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK

Všímaví sousedé rychle zavolali hasiče

Dne 24.3.2009 ve 22:00 hod. byli hasiči informováni o požáru domu ve Zlíně. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma zásahovými vozy a automobilovým žebříkem, kterou posílila jednotka hasičů z povolání města Zlína s další cisternou

Dne 24.3.2009 ve 22:00 hod. byli hasiči informováni o požáru domu ve Zlíně.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma zásahovými vozy a automobilovým žebříkem, kterou posílila jednotka hasičů z povolání města Zlína s další cisternou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru části střechy tzv. jednodomku.

Už při příjezdu hasičů byl vidět valící se kouř ze střechy. Hasiči pomocí žebříků rychle vystoupali na střechu domu, kam natáhli vysokotlaké vodní vedení. Požár se skryl do dřevěných konstrukcí rovné střechy, kterou museli hasiči postupně rozebrat a dohasit. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Celková likvidace požáru trvala hasičům asi hodinu.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru předběžně ohledáno. Celý domek slouží jako sídlo firmy a v době vzniku požáru byl opuštěný. Kouře na střeše si všimli sousedé, kteří také pohotově zavolali hasiče.

Požár poškodil část střechy, izolace a konstrukční prvky. Způsobená škoda byla vyčíslena na 40.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek typického zlínského domku za 2 mil. Kč.

Dopolední šetření na místě ukázalo, že příčinou vzniku požáru byla nedbalost dělníků, kteří se snažili opravovat střechu. Při použítí otevřeného plamene hořáku nebyly dodrženy bezpečnostní protipožární pravidla a po jejich odchodu došlo k rozhoření v dřevěných konstrukcích střechy.

mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.
tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

-kow-

Sdílet
Banner scott OK