Neděle 27. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK

Majitel vytlačil auto z průjezdu a ochránil si tím dům

Dne 25.3.2009 v 16:24 hod. byli hasiči informováni o požáru osobního auta v Uherském Brodě. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu nejdříve s jedním zásahovým vozem a později i s druhou cisternou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v části Těšov došlo k požáru osobního auta zn. Š Felicia combi.

Před příjezdem hasičů se snažil majitel požár uhasit vodou, s čímž mu pomáhal i soused. Jejich snaha byla málo účinná a na pomoc museli vyjet hasiči.

Už při příjezdu hasičů byl vidět rozvíjející se požár v zadní části auta, kde hořel unikající benzin. Velitel zásahu si nechal vyslat druhý posilový vůz. Hasiči bleskově rozvinuli vodní vedení se speciální kartuší a požár postupně lokalizovali. Likvidace požáru trvala hasičům asi dvacet minut. Zásahem se podařilo zabránit rozšíření plamenů na celý vůz a uchránit ho tak před větším poškozením. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Řidič uvedl, že po příjezdu z města vjel na nájezd a následně do průjezdu rodinného domu. Po vystoupení spatřil kouř, který vycházel pod vozem. Nejdříve se domníval, že jde o závadu na motoru, protože kouř byl průvanem hnán pod přední část auta. Pohledem pod vůz však spatřil požár v zadní části.

Při zjištěném požáru majitel nepanikařil a rychle vůz vytlačil z průjezdu domu ven. Na vjezdu k domu se pak snažil požár hasit.

Podrobným ohledáním okolo ohniska požáru nalezl vyšetřovatel technickou závadu na přívodu do palivové nádrže vozu. Při jízdě docházelo k úniku benzinu a k následnému vzniku požáru od horkého výfukového potrubí.

Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 20.000 Kč. Správnou reakcí majitele a rychlým zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek v řádech statisíců. Šlo o ochranu nejen samotného vozu. V případě požáru v průjezdu by byl požárem přímo ohrožen i rodinný dům.


mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-swo-

Sdílet
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK