Pátek 19. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pražští hasiči slaví úspěch na XVII. Přeboru HZS ČR v tenise

Ve dnech 26. – 28. 6. 2017 se na dvorcích Tenisového klubu Pernštýn 1897 Pardubice uskutečnil XVII. Přebor HZS ČR v tenise. Organizátorem byly MV – GŘ HZS ČR, Institut ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč spolu s Českou hasičskou sportovní federací o.s. Uspořádání přeboru umožnilo laskavé přispění sponzorů, kterými byly firmy HPST s.r.o. Praha a RMI s.r.o. Lázně Bohdaneč.

Přeboru se zúčastnilo 37 příslušníků a zaměstnanců HZS. Hráči startovali v 8 kategoriích, a to v hlavních soutěžích dvouher (4 soutěže), dále ve čtyřhře žen, ve čtyřhrách mužů do 45 let a nad 45 let. Pro hráče, kteří prohráli v předkole nebo 1. kole dvouhry mužů nad 50 let, byla zorganizována soutěž divize. Během 3 dnů účastníci odehráli celkem 94 utkání.

V kategorii jednotlivců nad 50 let získal pro pražské hasiče druhé místo Milan Malina, ve čtyřhře pak s kolegou Václavem Černým získali třetí místo.

Pozitivem letošního ročníku byla velmi vysoká sportovní úroveň zápasů, zejména v kategorii dvouhry mužů do 40 let. Naopak negativem byl vysoký počet hráčů, kteří se na přebor nedostavili, ačkoliv byli řádně přihlášeni.

Text: Tomáš Čapoun