Čtvrtek 24. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZHT OK

Dvě dopravní nehody v Královéhradeckém kraji

Jednotky hasičů Královéhradeckého kraje zasahovaly včera a dnes mimo jiné i u dvou dopravních nehod. Ani jedna z nich se neobešla bez zranění osob. Páteční se stala v obci Horní Olešnice na Trutnovsku, dnešní pak u obce Velichovky na Náchodsku.

Jednotky hasičů Královéhradeckého kraje zasahovaly včera a dnes mimo jiné i u dvou dopravních nehod. Ani jedna z nich se neobešla bez zranění osob. Páteční se stala v obci Horní Olešnice na Trutnovsku, dnešní pak u obce Velichovky na Náchodsku.Územní odbor Trutnov


Osobní vozidlo narazilo do stromu
Včera (27. března 2009) v podvečer došlo v obci Horní Olešnice na Trutnovsku k dopravní nehodě osobního vozidla. Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Hostinného byli na místo přivoláni v 17:53 hodin. Řidič osobního vozidla Š Felicie z dosud nejasných příčin vyjel mimo silnici a narazil do stromu. Hasiči se do příjezdu záchranné služby postarali o dvě zraněné osoby, kterým poskytli předlékařskou pomoc. Záchranná služba převezla oba zraněné k dalšímu ošetření do nemocnice. Hasiči odpojili u havarovaného vozidla autobaterii a zabezpečili jej proti úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Foto: stanice Vrchlabí


Územní odbor Náchod

Hasiči vyprošťovali zaklíněného řidiče
Dnes (28. března 2009) časně ráno došlo na silnici č. 285 u obce Velichovky na Náchodsku k vážné dopravní nehodě osobního vozidla. Nehoda byla na operační středisko HZS ohlášena pět minut po jedné hodině ráno. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře s technickým automobilem a cisternou. Řidič osobního vozidla BMW vyjel ze silnice a narazil do stromu. Vozidlo se následně ještě převrátilo na střechu. Řidič zůstal ve vozidle zaklíněn a hasiči jej museli vyprostit za použití speciálního vyprošťovacího zařízení. Po vyproštění byl zraněný řidič předán do péče záchranné služby, která jej transportovala do nemocnice. Hasiči provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii. Zajistili vozidlo proti možnému úniku provozních kapalin a místo nehody předali Policii ČR.

Foto: stanice Jaroměř


Info: HZS Královéhradeckého kraje

-wap-

Sdílet
Banner scott OK