Pondělí 25. ledna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

VIDEO: Těžce popálená osoba při manipulaci s aerosolem

V pondělí 30. března v 9:21 hodin byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen požár skladu hořlavých kapalin v obci Pletený Újezd na Kladensku. Při požáru byl těžce zraněn jeden ze zaměstnanců.

V pondělí 30. března v 9:21 hodin byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen požár skladu hořlavých kapalin v obci Pletený Újezd na Kladensku. Při požáru byl těžce zraněn jeden ze zaměstnanců.

Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje vyhlásilo II. stupeň požárního poplachu a současně vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno se dvěma cisternami, protiplynovým automobilem a vyšetřovatelem. Na místo události byla povolána i jednotka dobrovolných hasičů z Unhoště a Hřebče se dvěma cisternami.

Po příjezdu na místo události v 9:30 hodin bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se jedná o požár kanystrů s vysoce hořlavou kapalinou v jednom ze skladů firmy Aerosol – service. Firma se zabývající se výrobou polyuretanových pěn a nejrůznějších technických aerosolů. Požár byl lokalizován ručním hasicím přístrojem před příjezdem zásahové jednotky hasičů.

Při požáru byl těžce zraněn zaměstnanec firmy. Ostatní zaměstnanci firmy hořícího může vyvedli ven a začali jej hasit pískem a následně strhané hořící oblečení uhasili práškovým hasicím přístrojem. Muž byl popálen cca na 30%-40% svého těla s 2.-3. stupněm popálenin. Hasiči budovu odvětrali a vrátili se zpět na základnu.

Posádka záchranné služby poskytla těžce zraněnému muži přednemocniční péči a muže odvezla na nedaleké letiště v obci Velká Dobrá, kde čekal vrtulník záchranné služby. Vrtulník transportoval zraněného muže na popáleninové oddělení v pražské nemocnici na Vinohradech.

Přesnou příčinu vzniku požáru určí až vyšetřování specialistů HZS a PČR. Majitel objektu vyčíslil škodu ve výší 5 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí okolo 5 milionů korun.

Lukáš Vejvar
Oddělení ZPP Kladno
HZS Středočeského kraje

-kow-

Sdílet