Středa 25. listopadu 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár části sklepa u rodinného domu v Nedašově Lhotě

Dne 30. 3. 2009 v 11:46 hod. byli hasiči informováni o požáru sklepa v Nedašově Lhotě. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jednou cisternou, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z Nedašovy Lhoty, Brumova a Návojné.

Dne 30. 3. 2009 v 11:46 hod. byli hasiči informováni o požáru sklepa v Nedašově Lhotě.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jednou cisternou, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z Nedašovy Lhoty, Brumova a Návojné. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v podsklepení hospodářské budovy u rodinného domu.

Před příjezdem hasičů se snažil rychle se rozvíjející požár hasit sám majitel, který použil zahradní hadici s vodou. Jeho zásah byl rychlý a účinný. Požár se mu podařilo prakticky celý zlikvidovat.

První jednotka hasičů z Valašských Klobouk dorazila na místo už za deset minut od výjezdu. Hasiči překontrolovali místo požáru proti případnému dalšímu rozhoření. Sklepní prostor hasiči také odvětrali přetlakovou ventilací.

Při hašení požáru utrpěl jednačtyřicetiletý majitel popáleniny na rukou a částečně byl ožehnut na obličeji. Na místo nebyla povolána posádka zdravotnické záchranné služby, protože sama manželka naložila svého muže do auta a odvezla na ošetření do Valašských Klobouk.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Majitel uvedl, že ve sklepě pracoval, když došlo k požáru, který také sám uhasil. Přesné určení příčiny vzniku požáru bude objasněno až po jeho návratu z nemocnice a po podání vysvětlení.

Požár zasáhl část vnitřního vybavení sklepa a způsobil škodu za 10.000 Kč. Zásahem majitele a hasičů byl uchráněn další majetek za 750 tis. Kč.

foto: HZS Zlínského kraje a www.nasevalassko.info

mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.
tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

-kow-

Sdílet