Středa 30. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner scott OK

Projekt „bezpečné cestování“ startuje ve Zlínském kraji

HZS Zlínského kraje se rozhodl připojit k republikovému projektu „bezpečné cestování", který byl zahájen před třemi lety v Praze. Potřeba, přenášet na veřejnost důležité informace z oblasti vlastní ochrany při mimořádných událostech nebo v oblasti jejich předcházení, přivedla vedení našeho sboru k rozhodnutí podílet se na informační a letákové kampani.

HZS Zlínského kraje se rozhodl připojit k republikovému projektu „bezpečné cestování", který byl zahájen před třemi lety v Praze. Potřeba, přenášet na veřejnost důležité informace z oblasti vlastní ochrany při mimořádných událostech nebo v oblasti jejich předcházení, přivedla vedení našeho sboru k rozhodnutí podílet se na informační a letákové kampani.

Plníme tak jeden ze základních úkolů Hasičského záchranného sboru ČR, kterým je předcházet možnému ohrožení životů, zdraví a majetku občanů. Je potřeba působit preventivně, protože pokud jsou občané informovaní a dostatečně poučení, pokud vědí, co jim hrozí a jak mají v případě krize jednat, tak se významně zmírňují i případné negativní následky. To ve finále usnadňuje řešení jakékoliv mimořádné události, ať se jedná o požár, dopravní nehodu nebo teroristický útok.

Cílená informační kampaň je zaměřena na všechny věkové kategorie občanů, kteří se přepravují v hromadných dopravních prostředcích. Zde mají dostatek času získávat informace z tématických plakátů, které si kladou za cíl prohloubit jejich povědomí o možných nebezpečích. Informace je mají navést na správné jednání v případě ohrožení nebo v krizové situaci.

Ve Zlínském kraji startuje projekt 1. 4. 2009 a má neomezenou časovou platnost. Celkem 8 tis. letáků osloví občany ve veřejné dopravě. Díky vstřícnosti hlavních dopravních společností a regionálním zástupcům ČD se informace dostanou plošně do celého kraje, a to do městských i meziměstských linek. Informace budou rozšířeny také na stanice a zastávky. V některých vybraných obcích se s projektem mohou občané seznámit i mimo dopravní prostředky.

Ve Zlínském kraji prezentujeme prvních pět témat, která považujeme za zásadní:

1. – včasné zavolání může zachránit životy – tísňová linka 112

2. – jak se zachovat při požáru – požár v domácnosti

3. – jak předcházet požárům – požáry způsobené kouřením

4. – jak se zachovat při evakuaci – evakuace z ohrožených prostor při nařízené evakuaci

5. – jak se zachovat při varovném signálu – všeobecná výstraha

seznam partnerů a dopravců zapojených do kampaně:

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice s.r.o.

největší městský přepravce ve Zlínském kraji, v roce 2008 celkem 37,3 mil. přepravených osob, takřka sto vozů na čtyřiadvaceti linkách

ČSAD Uherské Hradiště a.s.

na provozovaných linkách městské i meziměstské dopravy v okrese Uherské Hradiště

ČSAD Vsetín a.s.

autobusy na meziměstských linkách okresu Vsetín a Zlín

autobusy MHD Vsetín, Valašské Meziříčí

celkem asi 300 autobusů

vylepení velkých plakátů na nádražích ČSAD Vsetín, města Vsetín, Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Zlín, Valašské Klobouky, Slavičín

pod ČSAD Vsetín a.s. spadá i velká část okresu Zlín v oblasti osobní dopravy !

KRODOS BUS a.s.

nejfrekventovanější linky provozoven v Kroměříži, Holešově a Bystřici pod Hostýnem, včetně nádraží

KTS – Kroměřížské technické služby

městský přepravce v Kroměříži, informace do všech osmi autobusů na osmi linkách, včetně zastávek

ČD a.s., krajské centrum osobní dopravy pro Zlínský kraj
šestadvacet vybraných železničních stanic v regionu, včetně nejdůležitějších železničních dopravních uzlů a křižovatek

a dále se kampaň rozšířila:

nemocnice Vsetín a nemocnice Valašské Meziříčí
vylepení velkých plakátů v čekárnách a na odděleních nemocnic

ORP (obce s rozšířenou působností) – Vsetín, Valašské Meziříčí, Rožnov p. Radhoštěm

vylepení velkých plakátů na jejich úřadech a na větších obcích v jejich správním území.

stanice ČD zapojené do projektu „bezpečné cestování".

Zlínsko

Uherskohradišťsko

•1. Tlumačov

•2. Otrokovice

•3. Napajedla

•4. Zlín – Malenovice

•5. Zlín – Střed

•6. Vizovice

•7. Luhačovice

•8. Slavičín – Hrádek na Vlárské dráze

•9. Štítná nad Vláří – Popov

•10. Brumov – Bylnice

•11. Valašské Klobouky

•12. Bojkovice

•13. Újezdec u Luhačovic

•14. Uherský Brod

•15. Kunovice

•16. Uherské Hradiště

•17. Staré Město

Vsetínsko

Kroměřížsko

•18. Valašské Meziříčí

•19. Vsetín

•20. Horní Lideč

•21. Rožnov pod Radhoštěm

•22. Jablůnka

•23. Kroměříž

•24. Hulín

•25. Bystřice pod Hostýnem

•26. Holešov

info z vlastních zdrojů a z http://www.hzscr.cz/…stovani.aspxmjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-swo-

Sdílet
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 Čerpadla