Neděle 20. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK

Požár v kuchyni bytu na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně

Dne 2.4.2009 v 08:57 hod. byli hasiči informováni o požáru bytu ve Zlíně. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozem a jednotka hasičů z povolání města Zlína s další cisternou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v kuchyni jednoho z bytů činžovního domu na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně.

Dne 2.4.2009 v 08:57 hod. byli hasiči informováni o požáru bytu ve Zlíně.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozem a jednotka hasičů z povolání města Zlína s další cisternou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v kuchyni jednoho z bytů činžovního domu na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně.

Požár jako první zpozorovali sousedé, kteří ucítili kouř ze spodního bytu. Zvoněním a boucháním na dveře je jim podařilo vzbudit jednoho ze spících nájemníků.

V době vzniku požáru spali v bytě dva mladí muži. Jeden z nich se probudil a okamžitě zaregistroval požár. Rychle vstal a pomocí mokrých utěrek se snažil požár křesla v kuchyni uhasit. Byl úspěšný a plameny zvládl. Ohořelé křeslo vyhodil oknem před dům.

Jako první ze záchranářů na místo dorazili městští hasiči, kteří byli tou dobou na výjezdu a nedaleko sídliště. Pomocí vysokotlakého proudu vody bylo ohořelé křeslo dohašeno. V bytě pak byla preventivně překontrolována i kuchyň.

Nájemníci uvedli, že v kuchyni v křeslech kouřili a pravděpodobně jim zapadl nedopalek cigarety. Požár vznikl když spali a štěstím bylo, že v uzavřených vedlejších místnostech. Kouř se k nim tak nedostal a oni nebyli nijak zraněni.

Na místo přijel i vyšetřovatel hasičů ze Zlína, který případ dále šetří.

Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 25.000 Kč. Včasným zjištěním požáru a zásahem nájemníků se podařilo uchránit další majetek za 1,5 mil. Kč.

Hasiči se shodli, že šlo o klasický příklad, kdy mohl včas na požár upozornit domácí požární hlásič. Vhodně instalovaný hlásič totiž mohl dříve vzbudit nájemníky a ti mohli zamezit větším způsobeným škodám. Hasiči hlásiče do domácností doporučují.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-miw-

Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK