Pondělí 28. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZHT OK

Požár části střechy hospodářského stavení u Huslenek

Dne 6.4.2009 v 16:39 hod. byli hasiči informováni o požáru hospodářského stavení na samotách u obce Huslenky. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína se dvěma cisternami, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z Halenkova a Huslenek. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru části střechy jednoho z hospodářských stavení u chalup na samotách.

Dne 6.4.2009 v 16:39 hod. byli hasiči informováni o požáru hospodářského stavení na samotách u obce Huslenky.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína se dvěma cisternami, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z Halenkova a Huslenek. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru části střechy jednoho z hospodářských stavení u chalup na samotách.

Podle svědků udeřil blesk při odpolední průtrži mračen do vzrostlé lípy u hospodářského stavení a následně sjel do střechy. Došlo k požáru, který byl velmi rychle zjištěn, protože majitel byl zrovna v té době u zvířat. Okamžitě se snažil také plameny hasit a vyhazovat naskladněné seno z půdy ven. Na pomoc byli přivoláni hasiči.

První jednotka dobrovolných hasičů z Halenkova dorazila na místo přesně v pět hodin odpoledne, následována jednotkou ze Vsetína. Cestou k samotám museli hasiči překonávat členitý terén a převýšení.

Hasiči rozvinuli vodní vedení a zahájili hasební útok. Ten směřoval na střešní konstrukci i na prohořívající seno vyhazované z půdy. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Požár se podařilo lokalizovat asi po deseti minutách intenzivního hašení. Celková likvidace požáru trvala asi dvacet minut. Zásahem hasičů se podařilo zabránit rozšíření plamenů na celou střechu a do chlévů. Ve spodní části bylo ustájeno asi patnáct krav a býků, kteří nebyli při požáru zraněni, ani nebylo nutné je vyvádět. Prostor chlévů odvětrávali hasiči přetlakovou ventilací.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Valašského Meziříčí bylo místo požáru ohledáno. Stopy potvrdily skutečně úder blesku a následný vznik požáru. Plameny poškodily štít střechy a zasáhly část uskladněného sena. Požárem způsobená škoda byla majitelem vyčíslena na 10.000 Kč. Uchráněné hodnoty se vyšplhaly na 250 tis. Kč.

Nebýt přítomnosti majitele ve stavení v době vzniku požáru, mohly být následky daleko horší na majetku i zvířatech.


mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-swo-

Sdílet
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK