Sobota 19. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner KOMS 970

Hasiči vyprošťovali tři zraněné po nehodě v Ostravě za mlhy

Dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje zasahovaly v úterý 7.4.2009 ráno u dopravní nehody dvou osobních aut na hranici městských obvodů Svinov a Polanka. Po čelní srážce Dacie Logan a Škody Roomster museli hasiči vyprošťovat z obou havarovaných aut celkem tři zraněné a zaklíněné muže, vážnější zranění patrně utrpěl řidič Loganu.

Centrum tísňového volání obdrželo informaci o nehodě v Polanecké ulici v blízkosti kovošrotu krátce po půl sedmé ráno. Na místo ihned vyjely dvě jednotky HZS MSK ze stanic v Ostravě-Porubě a Ostravě-Zábřehu. Hasiči vyprostili pomocí hydraulického nářadí dva muže z Roomsteru a řidiče Loganu – všechny předními bočními dveřmi. Předali je rychlé záchranné službě. Také zabezpečili obě vozidla před požárem a zasypali místa na silnici, potřísněná provozními kapalinami.

Po zdokumentování nehody policisty byla obě havarovaná auta naložena na vozidla odtahové služby. Porubská jednotka hasičů počkala na odjezd odtahovky a ze silnice uklidila nasáklý sorbent a menší části aut.

Polanecká ulice byla zhruba hodinu a půl uzavřená v obou směrech.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje-swo-

Sdílet
Banner VIP: Devold 970x150 OK