Čtvrtek 26. listopadu 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Merklíně hořela chata

Zděnou chatu v Merklíně u Přeštic zasáhl včera odpoledne požár. Interiér domku požár úplně zničil škoda byla předběžně vyčíslena na 750 tisíc korun. Po příčině požáru se pátrá. Událost byla oznámena na operační středisko v pondělí 6. dubna 2009 ve 13.16 hodin. Na místo vyjely jednotky ze stanice Přeštice a Staňkov a dobrovolná jednotka z Merklína.

Zděnou chatu v Merklíně u Přeštic zasáhl včera odpoledne požár. Interiér domku požár úplně zničil škoda byla předběžně vyčíslena na 750 tisíc korun. Po příčině požáru se pátrá.

Událost byla oznámena na operační středisko v pondělí 6. dubna 2009 ve 13.16 hodin. Na místo vyjely jednotky ze stanice Přeštice a Staňkov a dobrovolná jednotka z Merklína. Jednalo se o požár zděné nepodsklepené chaty s podkrovím o rozměrech asi 7krát 8 metrů. Objekt byl velmi silně zakouřený, po průzkumu bylo potvrzeno, že se uvnitř nenachází žádné osoby.

Po uhašení hasiči chatu odvětrali pomocí přetlakové ventilace a rozebrali ohořelé konstrukce. Krátce před čtvrtou hodinou bylo místo předáno majiteli. Požár zničil celý interiér chaty včetně veškerého vybavení. Škoda byla předběžně vyčíslena na 750 tisíc korun. Příčina požáru je v šetření.

por. Mgr. Alena Marešová
tisková mluvčí
HZS Plzeňského kraje


-swo-

Sdílet