Neděle 29. listopadu 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči se v prvních jarních dnech nezastavili

Na operační středisko hasičů v Bruntále byl v pátek před obědem nahlášen požár osobního automobilu u čerpací stanice na ulici Opavská. Na místo vyjely dvě cisterny ze stanice Bruntál.

Na operační středisko hasičů v Bruntále byl v pátek před obědem nahlášen požár osobního automobilu u čerpací stanice na ulici Opavská. Na místo vyjely dvě cisterny ze stanice Bruntál. Hasiči po příjezdu zjistili, že automobil Mercedes – Benz již jeho řidič uhasil pomocí přenosného hasicího přístroje, který si zapůjčil z čerpací stanice. Hasiči zabezpečili vozidlo před dalším možným požárem. Vzniklá škoda byla předběžně stanovena na 150 000,– Kč. Příčina vzniku požáru je v šetření hasičského záchranného sboru.

Majitel pozemku u bývalé čističky odpadních vod v Rýmařově prováděl v pátek odpoledne pálení starého klestí. Při poryvu větru se ale oheň rozšířil na okolní porost a na dřevěné desky, které byly u čističky uskladněny. Přítelkyně majitele ihned zavolala hasiče. Mezitím se majitel pokusil zdolat plameny přenosným hasicím přístrojem, leč marně. Hasiči z Rýmařova během čtvrthodiny plameny zvládli a provedli rozbrání hromady dřevěných desek. Za nedbalost při pálení si majitel vysloužil od hasičů pokutu.

Pernou sobotu měli hasiči okresu Bruntál dne 4. 4. 2009, při které se pořádně zapotili.

V dopoledních hodinách byl na operační středisko hasičů nahlášen požár tábornické chaty „Campanula“ v lokalitě Drakov u Vrbna pod Pradědem. Na místo byli vysláni hasiči ze stanice Bruntál a Krnov, dobrovolní hasiči z Vrbna pod Pradědem, Jindřichova a také byli v rámci mimokrajské výpomoci svolání dobrovolní hasiči ze Zlatých hor. Objekt chaty byl již po příjezdu hasičů celý zachvácen plameny. Hodinu a půl hasiči bojovali s plameny, aby se požár nerozšířil do okolního lesa. Pak ještě pokračovali v rozebírání ohořelých konstrukcí. Zásah byl velice náročný z hlediska dostupnosti k zasaženému objektu. Členitý terén a především neukáznění řidiči osobních automobilů, způsobovali na úzké lesní cestě se zákazem vjezdu problém řidičům hasičských cisteren. Škoda byla předběžně odhadnuta na 2 milióny korun. Příčina vzniku požáru je v šetření hasičského záchranného sboru a Policie ČR.

Předešlým požárem ale sobota nekončila, právě naopak. Postupně byly nahlášeny požáry většinou trávy z měst a obcí Rýmařova, Bruntálu, Holčovic, Třemešné, Úvalna a Ryžoviště. Škody u těchto požárů byly minimální, ale nedbalost při pálení museli vyšetřovatelé hasičského záchranného sboru opět pokutovat. Naštěstí při požárech nikdo nebyl zraněn.

nprap. Ing. Antonín Ušela
vrchní inspektor požární ochrany
HZS Moravskoslezského kraje
Územní odbor Bruntál

-miw-

Sdílet