Pátek 27. listopadu 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár chaty na Berounsku

V úterý 7. 4. 2009 v 19:45 hodin byli krajským operačním střediskem v Kladně vysláni profesionální hasiči z požární stanice Beroun na požár v lese nad obcí Vráž. Na místo události vyjela CAS 32 T 815 a OA VEA Hyundai. Po dojezdu JPO na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár rekreační chaty v osadě Záhrabská.

V úterý 7. 4. 2009 v 19:45 hodin byli krajským operačním střediskem v Kladně vysláni profesionální hasiči z požární stanice Beroun na požár v lese nad obcí Vráž. Na místo události vyjela CAS 32 T 815 a OA VEA Hyundai. Po dojezdu JPO na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár rekreační chaty v osadě Záhrabská. Chata hořela v plném rozsahu. Sousedé navíc zasahující jednotku informovali o možnosti, že se v chatě může nacházet asi dvacetiletá žena.

Hasiči zahájili průzkum hořícího objektu a velitel zásahu si okamžitě povolal posilové jednotky. Průzkumem bylo zjištěno, že se v chatě nikdo nenachází a mladá žena byla později zkontaktována pomocí PČR.

Na místo požáru se postupně dostavili posilové jednotky dobrovolných hasičů z okolních obcí: Králův Dvůr, Loděnice, Chyňava a Rudná u Prahy.

Požár byl lokalizován cca půl hodiny po zahájení zásahu a konečná likvidace požáru trvala asi dvě hodiny. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Příčina požáru a výše škody je v šetření HZS a PČR.

por. Ing. Milan Provazník
komisař, oddělení zjišťování příčin požáru
HZSr Středočeského kraje
územní odbor Beroun

-miw-

Sdílet