Pátek 25. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner mototruck OK

VIDEO: Požár stohu způsobil škodu 150 tisíc korun

Ve středu 8. dubna 2009 byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen požár stohu na poli cca 200m od silnice mezi Kladnem a Velkou Dobrou. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno s cisternou a vyšetřovatelem, společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Unhoště a Žiliny se dvěma cisternami.

Ve středu 8. dubna 2009 byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen požár stohu na poli cca 200m od silnice mezi Kladnem a Velkou Dobrou.

Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno s cisternou a vyšetřovatelem, společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Unhoště a Žiliny se dvěma cisternami.

Již cestou k zásahu byl vidět bílý hustý kouř. Jako první na místo události v 19:42 hodin přijela jednotka kladenských hasičů. Jednotka vizuálním průzkumem zjistila, že se jedná o stoh z balíků o rozměrech cca 5×20m. Stoh byl v době příjezdu hasičů zasažen z poloviny požárem. Vzhledem ke způsobu uskladnění lisovaných balíků se požár šířil především vnitřní částí stohu.

Hasiči na likvidaci požáru nasadili celkem dva útočné proudy. V nočních hodinách přijel na místo události nakladač, který stoh rozhrnul a balíky se nechaly vyhořet pod požárním dozorem.

Jako příčinu vzniku požáru určil vyšetřovatel požárů úmyslné zapálení neznámým pachatelem. Majitelem stohu byla vyčíslena škoda ve výši 150 tisíc korun.

zdroj: HZS Středočeského kraje


-swo-

Sdílet
Banner ZHT OK