Čtvrtek 28. ledna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár acetylenových lahví v loděnici ve Chvaleticích

Dne 9. dubna v 10.01 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen požár acetylenových lahví v loděnici ve Chvaleticích. Na místo byla vyslána profesionální jednotka hasičů z Přelouče a Pardubic. Při příjezdu první jednotky na místo byl již z dálky vidět černý dým.

Dne 9. dubna v 10.01 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen požár acetylenových lahví v loděnici ve Chvaleticích. Na místo byla vyslána profesionální jednotka hasičů z Přelouče a Pardubic. Při příjezdu první jednotky na místo byl již z dálky vidět černý dým.

Velitel zásahu si nechal povolat jednotku hasičů z elektrárny Chvaletice a dále dobrovolné jednotky hasičů z Řečan nad Labem, Zdechovic a Kladrub nad Labem, místní části Bílé Vchynice. Po provedeném průzkumu bylo zjištěno, že hoří hadice u acetylenových lahví. Celkem se jednalo o 16 kusů lahví v soupravě. Hasiči prováděli intenzivní ochlazování hořících lahví. Teplotu měřili hasiči pomocí termokamery.

Pro představu – po hodinovém ochlazování bylo na plášti lahví naměřeno 85 st. Celsia. Soupravu se podařilo uhasit v 11.53 hodin, ale hasiči dále pokračují v postupném ochlazování. Ke zranění osob nedošlo. Vyšetřovatelem hasičů byly stanoveny dvě verze vzniku požáru – nedbalost nebo mohla požár způsobit technická závada. Na místo byla přivolána i kriminální policie, která nyní bude zjišťovat, zda nedošlo k obecnému ohrožení.


por. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje-swo-

Sdílet