Neděle 20. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK

VIDEO: Pět hasičských jednotek bojovalo s požárem haly v Kladně

Ve středu 8. dubna 2009 v 19:53 hodin byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen požár nákladního vozidla uvnitř haly v areálu firmy Solvent v Kladně – Dubí. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje vyhlásilo II. stupeň požárního poplachu a vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno se dvěma cisternami, protiplynovým automobilem, automobilovým žebříkem a vyšetřovatelem.

Ve středu 8. dubna 2009 v 19:53 hodin byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen požár nákladního vozidla uvnitř haly v areálu firmy Solvent v Kladně – Dubí.

Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje vyhlásilo II. stupeň požárního poplachu a vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno se dvěma cisternami, protiplynovým automobilem, automobilovým žebříkem a vyšetřovatelem. Dále byly na místo mimořádné události vyslány posilové jednotky dobrovolných hasičů z Unhoště, Hřebče, Pcher a Smečna se čtyřmi cisternovými automobily.

První jednotka požární ochrany byla na místě události v 19:58 hodin. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o rozsáhlý požár nákladního vozidla značky Iveco. Zásah byl komplikován tím, že byl nákladní vůz parkován uvnitř haly. Požár se rozšířil po celém vybavení místnosti a historickém motocyklu s postraním vozíkem. Místnost sloužila jako dílna a garáž.

První družstvo hasičů nasadilo na likvidaci požáru celkem tří útočné proudy, kterými požár ve 20:26 hodin dostali pod kontrolu. Během hasebních prací našli hasiči uvnitř objektu PB lahve, které byly vyneseny do bezpečí. Druhé družstvo pomocí automobilového žebříku provedlo průzkum na rozsáhlé střešní konstrukci, zda se požár nerozšířil do těchto prostor. Rozšíření požáru na střešní konstrukci se však nepotvrdilo. Profesionální a dobrovolní hasiči místo zásahu osvětlili a ve 21:15 hodin provedli konečnou likvidaci požáru.

Místo požáru bylo ohledáno vyšetřovatelem hasičů. Ten určil jako příčinu vzniku požáru technickou závadu na dopravním prostředku. Během prvotního šetření si majitel vyčíslil škodu okolo 2 milionů korun, uchráněné hodnoty zásahem hasičů činí 10 milionů korun.

Lukáš Vejvar
Oddělení ZPP Kladno
HZS Středočeského kraje


-swo-

Sdílet
Banner Kobit THZ 970*150 OK