Pátek 3. července 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Hagemann OK

Bouřka zaměstnala hasiče na Vysočině, nejvíce práce měli hasiči na Třebíčsku

V souvislosti s počasím zasahovali hasiči na Vysočině u více než 70 událostí. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu.

Nejvíce práce měli hasiči na Třebíčsku (48 událostí) a na Žďársku (24 událostí). Největšímu náporu událostí museli hasiči čelit od půlnoci do třetí hodiny v noci. S příchodem ranních hodin se situace na Vysočině začala postupně uklidňovat a v průběhu rána řešili hasiči jen ojedinělé případy.

Na Třebíčsku odstraňovali hasiči popadané stromy například u Jinošova, Kramolína, Náměště nad Oslavou, Rouchovan nebo Slavětic. Před půlnocí likvidovaly dvě jednotky hasičů požár stromu v Ratibořicích. Deset minut po půlnoci řešili dobrovolní hasiči z Kralic nad Oslavou pád stromu na osobní automobil v Kralicích nad Oslavou.

Na Žďársku byl zásah hasičů u popadaných stromů nutný například u Jimramova, Křižanova, Jindřichova, Heřmanova nebo Blažkova.

Všechny události, u kterých hasiči v souvislosti s počasím zasahovali, se obešly bez zranění osob.

11.08.2017 10:00

Od sedmé hodiny ranní do desáté hodiny dopolední zasahovali hasiči na Vysočině u dalších bezmála dvou desítek událostí v souvislosti s počasím. Opět nejčastěji odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace.

Nejvíce událostí řešili hasiči na Třebíčsku. Popadané stromy odstraňovali ze silnic například u Jinošova, Koněšína nebo obce Popůvky.

Po úderu blesku začaly také ráno na Vysočině hořet dva stromy. K prvnímu požáru vyjížděly dvě jednotky hasičů po sedmé hodině ráno do Pavlova na Jihlavsku. K druhému požáru došlo o hodinu později v Budišově na Třebíčsku. Oba požáry se obešly bez zranění.

kpt. Ing. Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina
Sdílet
Banner Stablecam 970