Pátek 29. března 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Liberecký hasič Radek Musil dal do půlmaratonu v Los Angeles vše, doběhl ve své kategorii na 6. místě

10. srpen roku 2017 byl pro libereckého hasiče Radka Musila náročný, na Světových hasičských a policejních hrách v americkém Los Angeles se postavil na start půlmaratonu.

Půlmaraton je běžecký závod na vzdálenost 21,0975 km, což je přesně polovina délky maratonského běhu.

Běhá se mimo dráhu, po silnicích nebo cestách. Je to populární závod pro relativní amatéry – je sice dostatečně dlouhý, aby byl vážnou výzvou, ale nevyžaduje takovou úroveň tréninku jako na celý maraton.

Radek do toho podle svých slov dal vše – a svědčí o tom i skvělý výsledek. Na nejtěžší trati, kterou ve svém životě absolvoval, si posunul osobní rekord a v kategorii 40–44 doběhl na šestém místě v čase 01:26:23.350. Cel­kově pak doběhl v první třicítce.

Jak nás přímo z LA informoval, „bylo to krutý, ale pro všechny stejný“. Druhý přeběh tříkilometrového kopce bolel, ale Radek dřel a vyplatilo se.

Příští neděli ho čeká další závod, tentokrát v San Diegu. S tamním půlmaratonem má Radek bohaté zkušenosti – běžel ho už v roce 2014.