Úterý 29. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Eurofire termokamera

V Polsku při požáru ubytovny pro bezdomovce 18 mrtvých

Při požáru v ubytovně pro bezdomovce v pondělí v Polsku zemřelo 18 lidí a 20 utrpělo zranění. Na místo neštěstí zamířil polský premiér.

Při požáru v ubytovně pro bezdomovce v pondělí v Polsku zemřelo 18 lidí a 20 utrpělo zranění. Na místo neštěstí zamířil polský premiér.

Ilustrační foto

Na 18 mrtvých vzrost počet obětí požáru v ubytovně pro bezdomovce v Polsku. Budova v městečku Kamien Pomorski sloužila jako hotel pro lidi bez vlastního bydliště. Na místo tragédie míří polský premiér Donal Tusk. Dvacet lidí, včetně jednoho dítě, je raněných. Požár vypukl v noci. Jeho příčina není známa.

Oheň vzplál kolem jedné hodiny v noci a velmi rychle se rozšířil. Zachvátil třípatrovou budovu v níž v době neštěstí žilo 77 lidí. Plameny odřízly obyvatelům cestu k úniku z hořící budovy. K hašení požáru se sjelo 21 hasičských útvarů. Policisté nyní prohledávají spáleniště.

Do nemocnice bylo převezeno 20 zraněných. Postižení mají popáleniny, otravy kouřem a zlomeniny, které utrpěli při tom, když skákali z oken. Jeden ze zraněných je v kritickém stavu, uvedl mluvčí hlavního velitelství polských hasičů Pawel Fratczak. Při záchranné akci byl zraněn rovněž jeden policista.

Zdroj: denik.cz

-kaw- 

Sdílet
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 Čerpadla