Sobota 15. srpna 2020, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK

Bouřka zasáhla Pelhřimovsko, hasiči vyjížděli k více než 120 událostem

Předpověď meteorologů se vyplnila a Vysočinu v noci z 18. na 19. srpna 2017 zasáhly bouřky doprovázené silným větrem. V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím.

K převážné většině událostí vyjížděli hasiči na Pelhřimovsku. Nejčastěji jednotky odstraňovaly stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. K prvnímu padlému stromu vyjížděli hasiči před desátou hodinou večer k obci Kejžlice.

Od půlnoci až do ranních hodin se potom hasiči prakticky nezastavili. Hlášení o popadaných stromech a větvích přijímali operátoři tísňových linek v časovém rozmezí jen několika minut.

Zásah hasičů byl u popadaných stromů na Pelhřimovsku nutný například u Těmic, Včelničky, Božejova, Jiřic, Dráchova nebo Žirovnice. Na komunikaci u obce Vřesník uvízl mezi dvěma padlými stromy osobní vůz.

Problémy byly i na železnici. Strom z kolejiště hasiči odstraňovali například u Chřenovic na Havlíčkobrodsku.

Po půl druhé v noci vyjížděla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Herálce k ohlášené dopravní nehodě na komunikaci spojující Věž a Rozkoš na Havlíčkobrodsku. Osobní vůz na silnici narazil do padlého stromu.

Všechny události, u kterých hasiči v souvislosti s počasím zasahovali, se obešly bez zranění osob.

19.08.2017 12:00

K dalším bezmála šedesáti událostem v souvislosti s počasím vyjížděli hasiči v průběhu dopoledne. I nadále odstraňovali následky silné noční bouřky, která zasáhla především Pelhřimovsko.

Hasiči v průběhu dopoledne odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu a také čistili komunikace od nánosů bahna. Od včerejších večerních hodin se počet technických zásahů souvisejících s bouřkou vyšplhal na 180.

Zásah hasičů byl nutný například u Bořetína, Těmic, Humpolce, Počátek, Radňova nebo Včelničky.

kpt. Ing. Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina
Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK