Pátek 19. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

AKTUALIZOVÁNO: Hokejový turnaj vyhrál tým POLICIE ČR Ostrava

Česká hasičská sportovní federace, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, Sportovní klub při Hasičském záchranném sboru Města Ostravy, pořádal ve dnech 11–12. Dubna hokejový turnaj.

Turnaje se zúčastnili týmy HZS Moravskoslezského kraje, HZS Zlínského kraje, OSH Královéhradeckého kraje, Ústeckého kraje, Jihomoravského kraje, POLICIE ČR Ostrava a tým Vězeňské služby – Heřmanice. Hrací doba v základních skupinách byla 2×20 + 1×15 minut hrubého času. Ve vyřazovací části druhý den jen 2×20 minut.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin. Ve skupině A se sešli týmy Policie ČR Ostrava, Vězeňské služby, HZS Moravskoslezského kraje, HZS Zlínského kraje. Ve skupině B změřili proti sobě síly mužstva HZS Královéhradeckého kraje, HZS Ústeckého kraje, HZS Jihomoravského kraje. Z každé skupiny do bojů o medaile postoupili první dva týmy.

1. hrací den 11. 4. 2009 Ve skupině „A" se zrodili výsledky:
POLICIE ČR Ostrava : Vězeňská služba – 4:1
HZS Moravskoslezského kraje : HZS Zlínského kraje – 6:1
POLICIE ČR Ostrava : HZS Moravskoslezského kraje – 3:6
Vězeňská služba : HZS Zlínského kraje – 4:7
HZS Moravskoslezského kraje : Vězeňská služba – 11:4
POLICIE ČR Ostrava : HZS Zlínského kraje – 2:0 Zápas se nedohrál, pro vážné zranění jednoho hráče z týmu HZS Zlínského kraje. Po vzájemné dohodě obou týmů byl zápas ukončen v čase 28:19. TABULKA „A"

HZS Jihomoravského kraje : OSH Královéhradeckého kraje – 2:5
HZS Jihomoravského kraje : HZS Ústeckého kraje – 2:5 TABULKA „B"

1.HZS Ústeckého kraje20010:46
2.OSH Královéhradeckého kraje1017:73
3.HZS Jihomoravského kraje0024:100

2. Hrací den 12. 4. 2009 Ve druhém dni byli na programu zápasy o medaile, kde se již nehrálo jako první den 2×20+1×15 minut, ale pouze 2×20 min.

V prvním semifinálovém zápase se střetl tým HZS Moravskoslezského kraje a tým HZS královéhradeckého kraje. Po bezbrankové první polovině, rozhodl tým HZS moravskoslezského kraje o postupu do finále čtyřmi brankami ve druhé desetiminutovce druhé poloviny. Konečný výsledek 4:0.

Dalším zápasem v semifinále byl souboj mezi týmem HZS Ústeckého kraje a Policií ČR Ostrava. Tým Policie si vypracoval náskok 3:0. HZS Ústeckého kraje se ale nevzdávalo lehce a ve druhé polovině se dostalo dvěma góly zpět do hry a uzavřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu. Velká převaha Týmu HZS Ústeckého kraje měla vyvrcholit v závěrečné power-play. Tlak byl opravdu drtivý, ale v posledních 30 sekundách se týmu Policie podařilo vyhodit, odražený puk od zadního mantinelu za prázdnou brankou HZS Ústeckého kraje dojel jako první útočník Policie a zlehka zasunul puk do odkryté branky. Konečný stav 2:4.

V zápase o třetí místo, mezi poraženými semifinalisty, byl jasně lepší tým HZS Ústeckého kraje, který od začátku diktoval hru. Svého soupeře z HZS Královéhradeckého kraje nepouštěl do vážných akcí. Závěrečné minuty si již jen hlídal získaný náskok a po výhře 4:1 získal 3. Místo na turnaji.

Finálový zápas mezi týmy HZS Moravskoslezského kraje a Týmem Policie ČR Ostrava, byl odvetným zápasem ze skupiny. Tým Policie, se ponaučil z předešlého prohraného zápasu a začal opatrně z obrany. Tlak hokejistů z HZS Moravskoslezského kraje narůstal, ale střeli končili v náručí dobře chytajícího gólmana Policie ČR, nebo když už byl gólman překonaný, zazvonila tyč. Po jednom z ojedinělých útoků vsítil vedoucí gól Tým Policie ČR. Stav 1:0 jim hrál do karet a začali hrát klidnou hru jištěnou staženou obranou a skvěle chytajícím brankářem. Po malých minelkách brankáře HZS moravskoslezského kraje se tým Policie ČR dostal do vedení 3:0. Týmu HZS Moravskoslezského kraje se podařilo ještě snížit na 3:1, ale následující gól na 4:1 ho posla do kolen. O malou změnu výsledku se ještě postaral útočník HZS Moravskoslezského kraje tři sekundy před koncem zápasu. Konečný výsledek 2:4.