Čtvrtek 26. listopadu 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při požáru lesa vznikla škoda 20 tisíc korun

Ve středu 15. dubna 2009 v 17:58 hodin byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen požár lesa mezi Kozincem a Turskem, okres Praha-západ. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Roztoky s cisternou a posilové jednotky dobrovolných hasičů z Libčic nad Vltavou a Kozince se dvěma cisternami.

Ve středu 15. dubna 2009 v 17:58 hodin byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen požár lesa mezi Kozincem a Turskem, okres Praha-západ.

Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Roztoky s cisternou a posilové jednotky dobrovolných hasičů z Libčic nad Vltavou a Kozince se dvěma cisternami.

Po příjezdu hasičů na místo události v 18:14 hodin bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se jedná o požár lesní hrabanky o rozměrech 500×300m. Hasiči použili na likvidaci požáru celkem 4 útočné proudy. Pomocí ženijního nářadí byla odkryta skrytá ohniska, která byla prolita vodou. Hasiči dostali požár v 18:32 hodin pod kontrolu a v 18:58 hodin jej zcela zlikvidovali. Požárem nevznikla žádná škoda.

U druhého požáru lesa zasahovali hasiči z Rakovnicka v obci Čížkov. Požár byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen v 19:36 hodin. Jako první na místo události přijela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Rakovník se dvěma cisternami. Dále na místo události vyjela posilová jednotka dobrovolných hasičů z Kolešovic, Jesenic a Kněževse.

Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár paseky s mladými stromky o rozměrech 30×50m. Hasiči požár zlikvidovali ve 21:58 hodin. Majiteli vznikla škoda ve výši 20 tisíc korun. Uchráněné hodnoty zásahem hasičů činí 500 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření vyšetřovatelů HZS.

Foto: nprap. Jiří Pospíšil

Lukáš Vejvar
Oddělení ZPP Kladno-swo-

Sdílet