Čtvrtek 26. listopadu 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Vážná dopravní nehoda na D5

Dne 16. 4. 2009 krátce po osmé hodině ráno byl krajským operačním střediskem v Kladně vyhlášen poplach pro jednotku profesionálních hasičů z požární stanice Hořovice. Hasiči byli vysláni s technikou RZA VW Transporter a CAS 24 Mercedes na dálnici D5–40km směr Praha na požár osobního vozidla po dopravní nehodě.

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o vážnou dopravní nehodu osobního vozu Opel Astra, který se nachází mimo silnici a jeho řidička je zraněná. Dle původních zpráv od nehody se z motorového prostoru vozidla kouřilo, a proto byla nehoda ohlášena jako požár. U nehody zastavilo několik projíždějících řidičů, kteří zavolali pomoc a snažili se zraněné řidičce pomoci. Hasiči po příjezdu k nehodě poskytli zraněné osobě předlékařskou pomoc a po dojezdu ZZS jí předali do jejich péče. V době příjezdu JPO byla řidička již mimo vozidlo a nebylo potřeba jí vyprošťovat.

Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření a poskytli svým vozem bezpečnostní krytí ZZS a PČR až do příjezdu šipky Správy a údržby dálnic.

por. Ing. Milan Provazník
komisař, oddělení zjišťování příčin požáru
HZS Středočeského kraje
územní odbor Beroun


-swo-

Sdílet