Středa 24. dubna 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Soutěžili i s osmičkou

Tato soutěž má upravená pravidla – používá se zásahová helma, obuv, oblek PS II a opasek se sekyrkou. Pouze dorostenci a ženy mohou použít sportovní oblečení a obuv.

Sbor dobrovolných hasičů v Praze 6 – Suchdole uspořádal v sobotu dne 4. října 2003 již 3. ročník soutěže v požárním útoku „Suchdolský pohár“.
Tentokrát byl stroj umístěn nad nádrží, proto se musela použít vývěva; proudaři překonávali okno, každé družstvo mělo dva pokusy. Dvě družstva použila dokonce i čerpadla PS 8, což je dnes již téměř kuriozita, avšak i jejich výkon byl obdivuhodný.
Přestože nám počasí příliš nepřálo, chvílemi dokonce sprchlo, zúčastnilo se tohoto poháru celkem 13 družstev – devět družstev mužů, dvě družstva žen a družstvo dorostenců. Všichni soutěžící se snažili podat maximální výkon. Každý chtěl ukázat divákům, že i požární sport dokáže být zajímavý a přitažlivý.
Velkým lákadlem pro závodníky byly i ceny pro tři nejlepší kolektivy – skleněné poháry, které byly vyrobeny novoborskými skláři a ozdobené malířkou skla rovněž z Nového Boru.
Vítězství v urputném boji si nakonec vybojoval Sbor dobrovolných hasičů z Velké Chuchle časem 31,21 s, na 2. místě skončilo družstvo SDH Třebotov časem 32,66 a na krásném 3. místě SDH Zličín časem 33,27. Také ženy, které soutěžily ve společné kategorii s muži, obsadily hezká místa. Ženy z Řep skončily na 7. místě a ženy z Lysolaj na 8. místě. Za svůj obdivuhodný výkon byly oceněné krásnými sklenkami, které jim darovali hasiči ze Skalice u České Lípy.