Čtvrtek 25. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Kroměřížská Zámecká věž byla posledním závodem 6. ročníku Českého poháru v disciplínách TFA

Na malebném kroměřížském náměstí proběhlo ve středu 13. září 2017 finále 6. ročníku Českého poháru v disciplínách TFA – 17. ročník soutěže o putovní pohár ředitele HZS Zlínského kraje v disciplínách TFA – Zámecká věž.

Pořadatelem soutěže byl Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje, město Kroměříž s osobní záštitou starosty města, Česká hasičská sportovní federace, Sportovní klub hasiči Zlín a SH ČMS – krajské sdružení hasičů Zlínského kraje.

Soutěž probíhala odděleně po úsecích intervalovým způsobem, trať byla postavena paralelně pro současný postup dvou soutěžících, vyjma úseku č. 4 – tedy výběh na zámeckou věž – kde se startovalo jednotlivě.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích:

• A – 18 až 34 let
  • B – 35 až 44 let
  • C – 45 a více
  • D – čtyřčlenná družstva

V kategorii A zvítězil s celkovým časem 4:32 Pavel Kouřík, v kategorii B se na prvním místě umístil Roman Viej, který zdolal trať za 4:40. Petr Pecka, vítěz kategorie C, dokončil svůj pokus za 6:17.

V soutěži družstev brali prvenství hasiči z Jihočeského kraje se součtem časů 15:00.