Neděle 5. prosince 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Nejlepším totálně mrtvým a nepoužitelným hasičem v roce 2017 je Milan Smatana

Extrémní běžecký závod „TOTMAN“ (totálně mrtvý a nepoužitelný hasič), který vede z Frenštátu pod Radhoštěm (zdola od skokanských můstků) až na vrchol Velkého Javorníku (918 m.n.m.), byl ve svém třetím ročníku prodloužen o několik kilometrů. Konal se v pátek 13. října 2017 s tradičním startem ve skokanském Areálu Jiřího Rašky v 10 hodin.

Delší a náročnější trať si na organizátorech z HZS Moravskoslezského kraje vynutili sami běžci z řad profesionálních a dobrovolných hasičů, kteří loni a předloni absolvovali trať 4,5 km hlavně po křivolakých lesních cestách – s celkovým půlkilometrovým převýšením. Letos běželi už 9,6 km, včetně okružní cesty kolem Malého Javorníka. Úhrnné stoupání tak bylo 822 metrů, klesání 270 metrů.

Tento extrémní závod letos opět připravil Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje ve spolupráci se Sportovním klubem HZS MSK o.s. a Českou hasičskou sportovní federací. Dříve se běhalo na Pustevny. Byly vypsány dvě mužské kategorie – A do 40 let a B nad 40 let (ročníky 1977 a starší). Letošní nejlepší čas měl Milan Smatana.

Kompletní výsledky najdete v příloze článku.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet
Přiložené soubory
Totman 2017.xlsx zobrazit online XLSX 13 kB