Středa 19. září 2018, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #1 OK

Pátrací akce po ztraceném turistovi v okolí motorestu Skřítek měla šťastný konec

V neděli 24. září 2017 byli v 19:36 hodin požádáni hasiči o pomoc při pátrání po ztraceném turistovi v okolí motorestu Skřítek, nedaleko obce Sobotín.

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperku a z Olomouce a dobrovolní hasiči ze Sobotína a Petrova nad Desnou, kteří se spolu s policisty sešli na parkovišti u motorestu Skřítek. S pohřešovaným mužem se zasahujícím hasičům podařilo spojit, v telefonickém hovoru uvedl, že se nachází nedaleko silnice, vidí blikající majáky a slyší hlasy, ale nemůže se k záchranářům dostat.

Hasiči proto přes operátora zkoušeli blíže lokalizovat jeho polohu a spolu s policisty a horskou službou se ho v rojnicích vydali hledat. Několikrát prošli uvedenou lokalitu, pátrání rozšířili i na širší okolí motorestu, přesto se muže neustále nedařilo vypátrat. Do akce byli proto také povoláni kynologové z Olomouckého, Moravskoslezského a Jihomoravského kra­je.

Kynologové, hasiči, policisté a členové horské služby pátrali celou noc a ráno, v pondělí 25. září 2017, těsně po deváté hodině muže objevili. Byl promrzlý, ale zdál se být jinak v pořádku. Po prvotním ošetření, zahřátí a poskytnutí teplých nápojů byl předán zdravotnické záchranné službě.

Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet
Banner Partner: Nordex 970x150 Cobra OK