Pondělí 23. listopadu 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár tahače s návěsem zaměstnal hasiče

V pondělí 27. dubna byl v 0:20 hodin nahlášen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár tahače s návěsem u obce Přáslavice. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Olomouce a Lipníku nad Bečvou a dobrovolní hasiči z Velké Bystřice a hasiči HZS SŽDC.

V průběhu uplynulého víkendu, pátku 24. dubna – neděle 26. dubna, vyjížděli profesionální hasiči z Olomouckého kraje celkem k 72 událostem, z nichž museli zlikvidovat:

23 požárů,
11 dopravních nehod,
30 technických pomocí a
8 ostatních událostí.

24. 4. 2009

PŘEROV

Požár střechy rekreačního objektu

V pátek 24. dubna byl v 5:09 hodin nahlášen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár rekreačního objektu v obci Lipná. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Přerova, Hranic, Lipníku nad Bečvou a dobrovolní hasiči z Hranic, Jindřichova, Lipné a Potštátu. Hasiči po příjezdu zjistili, že hoří střecha víkendové rodinné chalupy o rozměrech 15 × 20 m. V době příjezdu hasičů byla střecha již v nejvyšší fázi hoření. Hasiči zřídili vedení a začali požár hasit. Oheň zlikvidoval střechu a střešní konstrukci, přes dřevěné stropy prohořel až do přízemí, kde zničil vybavení. Do sobotního rána hlídaly požářiště jednotky z Lipné a Potštátu. Škoda byla vyčíslena na 900 tisíc korun, příčina se zatím šetří.

25. 4. 2009

SEVER

Požár palouku v lese

V sobotu 25. dubna byl v 16:37 hodin nahlášen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár palouku v lese v katastru obce Bohutín (Burdův vrch). Na místo vyrazili profesionální hasiči ze Šumperku a Zábřehu a dobrovolní hasiči z Bludova a Rudy nad Moravou. Požár palouku na ploše asi 100 × 100 m byl ve velmi nepřístupném terénu, proto bylo rozhodnuto o použití policejního vrtulníku se speciálními vaky na hašení (bambivaky). Hasiči vyrazili do terénu s nářadím a mechanicky začali požár likvidovat. Vrtulník provedl asi 20 shozů z bambivaků. Požár se podařilo zlikvidovat, oheň se naštěstí nerozšířil mezi vzrostlé stromy. Škoda nevznikla žádná, příčinou bylo pálení klestu.

26. 4. 2009

SEVER

Požár lesa

V neděli 26. dubna byl v 13:38 hodin nahlášen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár lesa v Lošticích. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Litovle a dobrovolní hasiči z Loštic, Bouzova a Mohelnice. Po příjezdu hasiči zjistili, že hoří na ploše asi 20 × 20 metrů tráva a malé smrčky. Oheň se naštěstí nerozšířil na vzrostlé stromy. Škoda nebude vysoká, pravděpodobně do 10 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Požár zahradního domku

V neděli 26. dubna byl v 18:45 hodin nahlášen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár zahradního domku v Kožušanech-Tážalech. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Dubu nad Moravou, Kožušan-Tážal, Velké Bystřice, Velkého Týnce a HZS SŽDC Olomouc. Po příjezdu jednotky zjistily, že hoří dřevěný zahradní domek o rozměrech 5 × 5 metrů a naštípané dřevo na hromadě o rozměrech 5 × 5 × 2,5 m. Hasiči oheň zlikvidovali, požár způsobil škodu 15 tisíc korun. Příčina se šetří.

27. 4. 2009

OLOMOUC

Požár tahače s návěsem

V pondělí 27. dubna byl v 0:20 hodin nahlášen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár tahače s návěsem u obce Přáslavice. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Olomouce a Lipníku nad Bečvou a dobrovolní hasiči z Velké Bystřice a hasiči HZS SŽDC.

V době příjezdu hasiči viděli, že polský kamion již hoří jasným plamenem. Během jízdy řidič uviděl ve zpětném zrcátku kouř a plameny. Rychle zastavil a společně se spolujezdkyní oba z tahače vyskočili. V návěsu řidič vezl nábytek, který zcela shořel. Při požáru se spolujezdkyně nadýchala zplodin hoření, a proto skončila v péči zdravotnické záchranné služby. Silnice byla na několik hodin uzavřena. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na automobilu. Výši škody si vyčíslil majitel na 1 milion korun.

KRAJ

Silný vítr zaměstnal hasiče

Během neděle a pondělního rána vyjížděli hasiči v celém kraji celkem k 21 událostem, které způsobil vítr. Jednalo se o uvolněné plechy na střechách, popadané větve a stromy na komunikacích. Při událostech nebyl nikdo zraněn.

Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje


-swo-

Sdílet