Sobota 22. září 2018, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner mototruck OK

Dvě dopravní nehody zablokovaly dálnici D1 na několik hodin, jedno vozidlo skončilo mimo silnici

K těžké dopravní nehodě došlo dne 29. září 2017 krátce před pátou hodinou odpoledne na dálnici D1 ve směru na Brno u sjezdu na Kojetín.

Havarovalo zde několik vozidel, proto byla k události vyslána jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže se dvěma cisternami a v rámci mezikrajské pomoci také jednotka ze stanice Kojetín (OLK) s dalším vozem.

Po příjezdu a provedení průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o těžkou dopravní nehodu. Po střetu s vozem Škoda Octavia vylétla řidička s automobilem Opel Corsa přes zábradlí mimo dálnici a skončila pod mostem. Po havárii zůstala ve vozidle zaklíněna.

Hasiči provedli její vyproštění pomocí páteřové desky a s těžkým zraněním byla letecky transportována do nemocnice. Řidič vozu Škoda Octavia utrpěl šok a do své péče si jej převzala posádka zdravotnické záchranné služby. Další dva spolujezdci zraněni nebyli.

Na místě došlo ještě k druhé nehodě ve stejnou dobu mezi vozidly Audi a Mercedes, ta se však naštěstí obešla bez zranění. V době řešení nehod byla dálnice D1 ve směru na Brno úplně uzavřena a provoz byl obnoven až krátce po deváté hodině večerní.

Po odtažení vraků vozidel mimo dálnici, a po provedení úklidu, bylo místo předáno policii a hasiči se ve 22:03 hodin vrátili zpět na svou základnu.

kpt. Ing. Pavel Řezníček
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner MEVA OK