Neděle 5. prosince 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při nehodě u Kaliště na Českobudějovicku došlo ke čtyřem zraněním, hasiči museli vyprošťovat

Vážná nehoda se stala 11. října 2017 v odpoledních hodinách na silnici mezi obcemi Kaliště a Zaliny na Českobudějovicku.

Informaci o nehodě přijali hasiči na tísňovou linku 112 v 15:21 hodin. Podle ohlášení se jednalo o střet dvou osobních aut, ve kterých zůstaly zaklíněny zraněné osoby. K nehodě vyjeli profesionální hasiči z českobudějovické stanice s rychlým zásahovým automobilem a cisternou.

Průzkum na místě události ukázal, že do průvodní srážky osobních vozů Citroen Berlingo a VW Golf následně narazil ještě vůz značky Škoda Octavia. Jeho osádka vyvázla bez zranění. Mnohem horší následky měla nehoda na osoby v Citroenu a Golfu. Hasiči museli na vyproštění zaklíněných použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Zdravotníci ZZS do nemocnice odvezli celkem čtyři zraněné osoby, jedno z nich bylo dítě, kterému hasiči věnovali dráčka Záchranáčka.

Po vyproštění všech osob českobudějovická jednotka zajistila havarovaná auta protipožárním opatřením a opatřením proti úniku provozních kapalin.

Policie ČR silnici v místě střetu uzavřela a po ukončení záchranných prací si nehodu převzala k šetření. Hasiči před půl pátou z místa zásahu odjeli s tím, že úklid komunikace provedou až po skončení vyšetřování policistů. K úklidu silnice vyjela profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné v 18:33 hodin. Po 19. hodině velitel zásahu nahlásil, že vozovka je uklizena a provoz na ní znovu obnoven.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet