Neděle 23. září 2018, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner recyklujte s hasici 970 OK

V brněnském Školním a výcvikovém zařízení vyroste díky podpoře Evropské unie 10 výcvikových trenažerů a 3 výuková pracoviště

Školní a výcvikové zařízení HZS ČR – středisko Brno podalo letos v dubnu žádost o dotaci z fondu EU. Jedná se o dotační titul Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) v rámci výzvy č. 27 na výstavbu nových a modernizaci stávajících vzdělávacích a výcvikových středisek integrovaného záchranného systému (IZS).

V září jsme obdrželi skvělou zprávu – žádost o podporu našeho projektu splnila podmínky věcného hodnocení. Tím jsme o další velký krok blíže k našemu hlavnímu cíli, kterým je neustálé zkvalitňování podmínek vzdělávání a výcviku nejen na úseku požární ochrany, ale i pro další složky IZS.

Díky dotaci pokryjeme v Brně realizaci 10 výcvikových trenažérů a 3 výukových pracovišť, čímž bude možné přiblížit podmínky praktických výcviků opět více realitě.

Jedná se například o komplex silniční a železniční dopravy, multifunkční dům se cvičným polygonem, sutinový dům, kabelový kanál, vodní nádrž či rozšíření výukových pracovišť chemické a strojní služby.

Podle předpokládaného harmonogramu se můžeme na „výcviky v novém“ společně těšit od roku 2021, a to jak ve stávajícím areálu v Brně na ulici Trnkova, tak na našem novém pozemku v areálu firmy Zetor, taktéž v Brně, který jsme za tímto účelem pořídili již na konci roku 2015.

Výcvikem profesionálů zvyšujeme Vaši bezpečnost!

Martina Davidová, ŠVZ Brno
Sdílet
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK