Neděle 5. prosince 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Nultý ročník soutěže ve Vyprošťování osob z havarovaných vozidel proběhl ve Skalné na Chebsku

Dne 7. 10. 2017 se konal nultý ročník soutěže ve VOZHV proběhl ve Skalné na Chebsku v ulici V Aleji, kterou pořádal HZS Karlovarského kraje ÚO Cheb ve spolupráci s OSH Cheb a městem Skalná.

Soutěž byla určena pro jednotky SDH okresu Cheb, které jsou předurčeny na zásahy u dopravních nehod. Těchto dobrovolných jednotek je na chebském okrese celkem 7. Dále se soutěže zúčastnily i jednotky HZS v rámci ÚO HZS Cheb.

Dle propozic soutěže se na určené místo dostavily hasiči z Lubů u Chebu, Hranic u Aše, Skalné, Dolního Žandova, Teplé a jedna jednoteka ze sousedního sokolovského okresu z Kynšpreka nad Ohří. Tato jednotka často zasahuje i na území okresu Cheb. Za HZS KVK se na místo soutěže dostavily jednotky ze stanic Cheb, Aš a Mariánské Lázně.

Po poradě rozhodčích a následného rozlosování startovního pořadí se přistoupilo k samotné soutěži. Pořadatelé připravili zajímavé scénáře, se kterými se můžeme u dopravních nehod setkat. Pro přípravu scénářů byly požity poznatky z reálných zásahů.

Po ukončení soutěžních pokusů a sečtení všech bodů se přistoupilo ke slavnostnímu nástupu a vyhlášení výsledků za přítomnosti hejtmanky Karlovarského kraje Mgr. Jany Vildumetzové. V kategorii dobrovolných jednotek zvítězila JSDH Kynšperk nad Ohří, místní jednotka ze Skalné skončila stříbrná a bronzová příčka patřila hasičům z Dolního Žandova. Mezi profesionály zvítězila jednotka HZS ze stanice Mariánské Lázně.

Paní hejtmanka mimo cen vítězům předala i dva nové dopravní automobily na podvozku Ford Transit. Tyto dopravní automobily byly pořízeny za výrazného přispění MV – GŘ HZS ČR (450 000,–) a Karlovarského kraje (450 000,–). Klíče od těchto automobilů byly předány hejtmankou Karlovarského kraje Mgr. Janou Vildumetzovou a Robertem Valalem jednatelem společnosti Požární bezpečnost Jihlava. Tato firma je právě dodavatelem těchto vozidel. Klíčky od nových dopravních automobilů si převzali zástupci města Skalná a obce Ovesné Kladruby.

Po tomto slavnostním aktu následovalo požehnání vozidlům místním farářem ThMgr. Pietrem Libnerem, který požehnal i soše sv. Floriána, kterou obdržela jednotka Skalná jako dárek od Roberta Valala. Tato socha bude v budoucnu zdobit vstupní halu nové hasičské zbrojnice, která je právě ve výstavbě. Základní kámen k této Hasičské zbrojnice byl poležen 4. 9. 2017. A dokončena by měla být do příštích vánoc.

OORR okresu Cheb
Miroslav Hedbávný
Roman Melničuk
Karel Kyller 
Sdílet