Úterý 7. prosince 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pražští hasiči cvičili v budově Novoměstské radnice na Karlově náměstí, použili dron s termovizí

V pondělí 23. 10. 2017 od 10 hodin proběhlo v budově Novoměstské radnice na Karlově náměstí taktické cvičení na simulovaný požár místnosti na ochozu ve věži ve výšce 42 metrů.

Cílem taktického cvičení bylo procvičit nasazení sil a technických prostředků na likvidaci požáru v historické výškové budově, prověřit dojezdové časy jednotek a provést hasební zásah útočnými proudy vnitřkem budovy.

Dále také prověřit dodávku hasební vody standardními postupy do padesátimetrové výšky pomocí současné výškové techniky HZS hl. m. Prahy a zjistit požární zabezpečení unikátní výškové budovy. Průzkum místa byl monitorován dronem s termovizí.

V 10 hodin byl zpozorován kouř na ochozu Novoměstské radnice ostrahou objektu. Za 4 minuty tuto informaci převzalo KOIS HZS hl. m. Prahy a vyslalo na místo 2 družstva s výškovou techniku z centrální stanice a 1 družstvo, cisternu a výškovou techniku ze stanice v Krči.

Na místě byl proveden průzkum vnitřkem budovy v dýchací technice a bylo připraveno dopravní vedení po automobilovém žebříku do okna pod zasaženým ochozem.

Speciální automobil HZSp Škoda Auto Mladá Boleslav provedl s dronem vybaveným termovizí letecký průzkum nad zasaženým objektem.

Na likvidaci požáru byly nasazeny 2 útočné proudy. Na místě byly také 2 hlídky Městské policie Praha, které uzavřely okolí objektu a přilehlé komunikace.

por. Mgr. Kateřina Suchánská
HZS Praha
Sdílet