Sobota 19. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK

Hasiči sundavali poškozenou vázu z římsy domu

Dne 8. května v 9.37 hodin zasahovali hasiči z Chrudimi a Pardubic v Hrochově Týnci. Tady museli hasiči z budovy dětského domova sundat uvolněnou, přibližně 300 kilogramů těžkou, pískovcovou vázu ze střechy.

Dne 8. května v 9.37 hodin zasahovali hasiči z Chrudimi a Pardubic v Hrochově Týnci. Tady museli hasiči z budovy dětského domova sundat uvolněnou, přibližně 300 kilogramů těžkou, pískovcovou vázu ze střechy. Hrozilo totiž, že spadne na děti. Uvolněné pískovcové nádoby na zámečku si všimla ředitelka dětského domova. Váza se kývala ve výšce asi pětadvaceti metrů a děti pod ní procházely několikrát denně.

Hasiči se k pískovcové váze slanili a zjistili, že je rozdrolena na pět kusů a opravdu jen zázrakem drží ještě pohromadě. Zub času památku pěkně zničil. Hasiči stáli před nelehkým úkolem, jak kamennou vázu sundat bezpečně ze střechy zámečku dolů.

Přístupovou cestou k zámečku těžká technika neprojela a jeřáb, kterým se jednotka snažila k pískovcové váze dostat, byl krátký. Nakonec ji přivázali k lanu a strhli na zem.

por. Vendula Horáková

tisková mluvčí

HZS Pardubického kraje

-kaw-

Sdílet
Banner MEVA OK