Pátek 21. června 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Ranní nehoda dvou tramvají v Ostravě zaměstnala i hasiče, jedenáct osob bylo zraněno

Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Poruba zasahovala v ranních hodinách 27. 10. 2017 u nehody dvou tramvají, u kterých došlo celkem ke zranění deseti osob.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě v městské části Ostrava-Svinov informováno krátce před půl šestou ráno. Na místo události byla ihned vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Ostrava-Poruba s jedním zásahovým automobilem.

Po příjezdu na místo události hasiči zabezpečili tramvajové vozidla před požárem, asistovali Zdravotnické záchranné službě s ošetřením raněných a jejich transportem do připravených sanitních vozů.

Nahlášeno bylo několik zraněných a na místo proto zamířily čtyři týmy rychlé zdravotnické pomoci ze stanovišť v Porubě a z Integrovaného bezpečnostního centra.

Záchranáři na místě nehody nakonec ošetřovali celkem jedenáct osob. Všechny byly při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Jednalo se o osm žen a tři muže ve věku mezi čtyřiatřiceti a šestašedesáti lety. Utrpěli vesměs středně těžká nebo lehká zranění v oblasti hlavy, hrudníku nebo páteře.

Posádky ZZS poskytly na místě všem zraněným přednemocniční neodkladnou péči a následně zajistily jejich transport do zdravotnických zařízení.

Pacienti byli předáni na urgentním příjmu a úrazové ambulanci ve Fakultní nemocnici a v ostravské Městské nemocnici na tamní úrazové ambulanci.

PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK

Dále jednotka během zásahu prováděla usměrňování dopravy a také úklid komunikace od rozbitých skleněných výplní tramvají.

Lukáš Popp
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet