Sobota 18. ledna 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 Proudnice C52

V Jednově se objevila v kanalizaci neznámá látka, teče krvavě červená voda

V pátek 3. listopadu 2017 byl v 11:03 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje únik neznámé látky v místní kanalizaci v obci Suchdol, místní část Jednov.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Konice a dobrovolní hasiči z Jednova, kteří po příjezdu zjistili, že z místní kanalizace vytéká krvavě červená voda bez zápachu a teče celou vesnicí.

Velitel zásahu proto na místo povolal hasiče z Prostějova s chemickým kontejnerem a hasiče z Olomouce se speciálním přístrojem (Ramanovým spektrometrem), který by pomohl určit, o jakou látku se jedná. Na místo události byli povoláni také zástupci obce a pracovníci životního prostředí.

Z preventivních důvodů hasiči uzavřeli místní studánku. Policie pátrala po původci zdroje, kterého objevila mezi místními obyvateli. Jeden z nich čistil sud od mořidla na obilí a látku spláchl do kanalizace. Podle dostupných informací látka není nebezpečná životnímu prostředí.

Hasiči jsou stále na místě (stav k 12:40 hodině) a ve spolupráci s pracovníky životního prostředí řeší, jak látku zlikvidovat.

Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet
Banner ZHT OK