Pátek 22. listopadu 2019, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Agrotec 970x150 OK

U požáru kamionu na silnici E50 nedaleko obce Bánov na Zlínsku zasahovalo několik jednotek hasičů

V 10:45 hodin dne 04.11.2017 přijalo krajské operační středisko informaci o požáru nákladního automobilu na silnici E50 nedaleko obce Bánov na Uherskobrodsku. K události byly postupně vyslány jednotky profesionálních hasičů z Uherského Brodu a Uherského Hradiště, a dobrovolné jednotky z Bánova a Vlčnova.

Průzkumem bylo na místě zjištěno, že požár zasáhl motorový prostor i kabinu nákladního tahače Scania a rozšířil se na další tři převážené osobní vozy. Hasiči pomocí několika vodních proudů požár lokalizovali. Událost se naštěstí obešla bez zranění.

Při požáru došlo k poškození palivových nádrží tahače a k úniku pohonných hmot. Na místo byl proto povolán také chemický automobil ze stanice Uherské Hradiště a bylo zajištěno přečerpání paliva do náhradních nádob. O události byli okamžitě informováni také zástupci životního prostředí.

Celková likvidace požáru byla velitelem zásahu oznámena ve 12:54 hodin. Rychlým zásahem jednotek se podařilo zachránit pět převážených vozů.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů z Uherského Hradiště, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru i výši škody, která byla způsobena.

kpt. Ing. Pavel Řezníček
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner Fireport 970