Středa 23. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Recyklujte s hasiči 970

V Šenově (MSK) shořela myslivecká chata

Tři jednotky hasičů zasahovaly v noci na úterý 12.5.2009 u požáru přízemní dřevěné myslivecké chaty v Šenově (okres Ostrava-město). Při příjezdu hasičů byl celý objekt v plamenech a už se jej nepodařilo zachránit.

Tři jednotky hasičů zasahovaly v noci na úterý 12.5.2009 u požáru přízemní dřevěné myslivecké chaty v Šenově (okres Ostrava-město). Při příjezdu hasičů byl celý objekt v plamenech a už se jej nepodařilo zachránit. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na 1,5 milionu korun. Požár se obešel bez zranění.

Svědkyně zavolala na tísňovou linku hasičů zhruba čtvrt hodiny po pondělní půlnoci. K hájence byla ihned vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Havířově a dvě dobrovolné jednotky – z Šenova a Ostravy-Radvanic.

Při příjezdu k hájence, která již byla celá v plamenech, museli hasiči odklidit spadlé elektrické vedení pod napětím a do příjezdu havarijní čety rozvodných závodů ohraničit dráty výstražnou páskou. Oheň dostali pod kontrolu během deseti minut. Hasili pomocí čtyř vodních proudů C ze tří stran hořícího objektu.

Z ohně vytáhli celkem šest tlakových lahví, tři na oxid uhličitý a tři na propan-butan. Také museli zbourat pomocí proudnic nebezpečný cihlový komín.

Dvě jednotky odjely na své základny kolem půl třetí, šenovstí hasiči zde zůstali na kontrolu požářiště do čtvrté hodiny ranní.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje

-miw-

Sdílet
Banner Agrotec 970x150 OK